BMW 130i Challenge úspěšně testoval pneumatiky Dunlop      17.11.2006 08:13 - tisková zpráva
 
 
			
			 
			
 Ve středu krátce po poledni kroužil na brněnském automotodromu speciál BMW 130i Challenge testující pro nadcházející sezónu nové pneumatiky pocházející z anglické firmy DUNLOP. Ta by mohla nahradit dosavadního slovenského dodavatele MATADOR. 
  
"Testmanem" se stal zkušený Michal Matějovský, který s BMW 1 odjel 6.závodů a vždy v širší špičce startovního pole. Testovaly se obě obutí a identické podmínky zaručovaly rovnost testu: 
  
Rozměry pneumatik: 
MATADOR 18x640x235 
DUNLOP 18x640x225 
  
Info: 
čas: 12:15-15:00 
teplota vzduchu: 11-14st. 
teplota tratě: 8-7st. 
  
Bohužel kvůli nedostatku času nemohly technici nastavit geometrii vozu dle požadavků Dunlopu, který byl tímto limitován a sjížděly se tím vnější okraje běhounu. Nyní budou data z testů vyhodnoceny výrobcem a vedením BMW 1 Challenge a v brzké době se rozhodne na čem budou vozy BMW 1 v následující sezóně pokračovat.  
  
Z dosažených časů však vyplývá převaha Dunlopu. 
  
Nejrychlejší časy: 
Matador 2:24,17 
Dunlop 2:22,11 
  
  
PR    
				 |