www.car.cz
 

LMS : Jarek Janiš s Koxem v pátek ladili Spyder GT2R
     14.4.2007 19:01 - tisková zpráva


Spyker Squadron dnes (v pátek) absolvoval dva volné tréninky, které jsou přípravou na nedělní závod Le Mans Series. Úvodní závod sezony Le Mans Series na 1000 km se jede na slavném ‘Autodromo Nazionale Monza‘. Spyker do letošní sezony nasazuje jeden Spyker C8 Spyder GT2R s číslem 85, ve kterém se střídají Čech Jarek Janiš a Holanďan Peter Kox.

V prvním tréninku se tým věnoval zejména nastavení vozu, například jízdní výšce, tlakům pneumatik a tlumičům. Po skončení tréninku tým udělal na voze několik změn a ve druhém byl jedním z mála, který dokázal vylepšit svůj čas. Večerní trénink byl přitom o přibližně 10 minut zkrácen, v boxech totiž začal hořet vůz Corvette C6 týmu Alphand a prioritou byl příjezd sanitek ke dvěma popáleným mechanikům.

Jarek Janiš:Celkově jsem s vozem docela spokojený, jeho chování i brzdy jsou skvělé, ale přál bych si, abych náš motor měl o něco větší výkon, abychom tu byli opravdu konkurenceschopní.

Je to poprvé, kdy jedu na pneumatikách Dunlop. Jsou trochu jiné než Micheliny, které jsme jeli v Sebringu. Zítra budeme muset společně s Dunlopem zjistit, zda v závodu vydrží jedna sada dva stinty."

Peter Van Erp, šéf týmu: Vzhledem k rychlému profilu okruhu jsme věděli, že to pro nás bude nejobtížnější závod celé série. Mechanicky je vůz perfektní, ale jak říká Jarek, musíme vylepšit maximální rychlost. Na čelo nám chybí 2,3s na kolo, což je zhruba stejně jako v Sebringu nebo Paul Ricard, takže v závodu se budeme soustředit na spolehlivost a strategii.“

BPA


 
 
Fotogalerie:   Brněnský drak 2007 od Aloise Folty

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose