Úvodní podnik MČR Enduro CEC 2007 se jel v Polsku
     18.4.2007 05:41 - tisková zpráva

Úvodní podnik letošního seriálu mistrovství ČR Enduro CEC 2007

První dvoudenní soutěž domácího šampionátu se konal o víkendu 14.-15.04.2007 v Polsku nedaleko hranic. Centrum soutěže bylo v městečku Zlotoryja, asi 30 km za Jeleniou Górou. Pořadatelé připravili pěkný 77 km dlouhý okruh se dvěma kros testy a jedním enduro testem.

Jedno kolo trvalo 133 minut a kromě měřených testů se skládalo ze tří časových kontrol. V sobotu jezdci absolvovali tři a v neděli pak dvě kola. Po oba dny bylo krásné slunečné počasí, což ale znamenalo že se po trati a především na měřených testech místy hodně prášilo. První motokrosový test (dlouhý cca 2:15min) byl přímo na motokrosové trati s několika zajímavými skoky.

Obzvlášť dvojskok hned po startu byl pro některé jezdce nepříjemným oříškem. Druhý krostest (dlouhý cca 2:55min) byl na natažen na šikmé louce s táhlými i ostrými zatáčkami a několika mezičkami, které se odskakovali. Enduro test (dlouhý cca 4:30min) se jel střídavě na louce a mezi lesním porostem.

Jednotlivým třídám kralovali favorité, respektive lonští medailisté. Ve třídě E1 zvítězil po oba dny Martin Kuklík (KTM 250 4T / SKMP KTM CZ Praha). První den si dojel pro druhé místo náš Jakub Horák (KTM 250 4T / KBS UAMK Team) a třetí skončil Martin Gottvald (Husqvarna 250 4T / Motoklub Jiřetín) Druhý den si pak Horák s Gottvaldem pořadí prohodili. Z jezdců KBS UAMK Teamu dojel ještě první den na 6.místě a druhý den na 4.místě Tomáš Loukota (KTM 250 4T).

Třídě E2 a zároveň absolutnímu pořadí kraloval po oba dva dny Roman Michalík (Beta 450 4T / Motoklub Chrastava). Dvakrát druhý dojel Michal Rudolf (KTM 450 4T / KTM CZ - Betong team) a dvakrát třetí skončil Zdeněk Gottvald  (Husqvarna 450 4T / Motoklub Jiřetín). Z jezdců našeho KBS UAMK Teamu si dojel pro dvě pátá místa Lukáš Sedláček (Beta 450 4T / KBS UAMK Team) a 14. a 11.místo obsadil Jan Kubáček (Beta 450 4T / KBS UAMK Team).

I ve třídě E3 bylo po oba dny pořadí na stupních vítězů shodné. Vyhrál s přehledem Vít Kuklík (KTM 525 4T / SKMP KTM CZ Praha), před Bohumilem Posledním (KTM 525 4T / SKMP KTM CZ Praha) a Karlem Schederem (Husaberg 550 4T / Shell Advance Team).

V absolutním pořadí pak jak již bylo řečeno kraloval po oba dny R.Michalík, před V.Kuklíkem a B.Posledním. Absolutní pořadí juniorů vyhrál rovněž po oba dny M.Kuklík, L.Sedláček dojel na 2. a 3.místě a J.Horák na 3. a 2.místě. Z našeho týmu byl ještě T.Loukota na 6. a 4. místě.