Carrera Cup na Hockenheimu : Lacko vyrazí jako desátý
     22.4.2007 09:55 - tisková zpráva

Po desátých místech v obou volných trénincích obsadil Adam Lacko stejnou příčku i v kvalifikaci pro nedělní závod série Porsche Carrera Cup v německém Hockenheimu. Podnik otevře sezonu, v níž dvaadvacetiletý Čech absolvuje za stáj Farnbacher Racing všech osm víkendů. V konkurenci čtyřiceti shodných vozů byl závodník se svým výkonem spokojen.

V nevídaně početném poli jen těžko hledal prostor pro ideální kvalifikační výkon. Měřený trénink trval půl hodiny a na slavné německé trati  bylo bez ustání plno. I svůj nejlepší čas zajel v kole, kdy musel předjíždět pomalejší vůz.

Adam Lacko byl nejrychlejším ze čtyř Čechů, kteří v PCC celkově startují. Jeho stáj Farnbacher Racing měla dvojnásobnou radost. Němec Jörg Hardt totiž získal pole position. Třetí týmový pilot Mario Kosmehl skončil devětadvacátý. Závodníci z deseti zemí jsou velmi vyrovnaní, prvních třináct jezdců na startovním roštu se vešlo do jediné vteřiny.

Nedělní závod startuje v 10.40 a přímo ho odvysílá česká televizní stanice Galaxie Sport. Pohárový šampionát se jede v rámci prestižního mistrovství cestovních speciálů DTM.

Adam Lacko: „V Hockenheimu bojuji poprvé v životě, jsem v novém týmu, myslím, že s pátou řadou můžu být i proto spokojený. Možná bych byl rychlejší, kdybych měl jen trošku volnější trať. Provoz byl vážně velmi hustý. V závěru půlhodinové honičky s časem jsem si nechal dát ještě sadu nových pneumatik, abych na nich zabojoval. Jenže v posledním možném měřeném kole mě zbrzdil jeden ze soupeřů. S tím se ale musí počítat. V závodě bych si přál být v elitní desítce, se štěstí bych mohl být i kolem pátého místa.“

Horst Farnbacher, šéf týmu: „Adam mě velmi příjemně překvapil. Od pátku jsme spolu neustále pracovali, hledali ideální nastavení a on se na tom aktivně podílel. Musím jej pochválit i za jezdecký styl. Jezdí velmi čistou a přitom rychlou stopu. Pokud pojede v závodě hlavou, mohl by skončit kolem pátého místa.“

Výsledky, PCC Hockenheim, sobota 21. dubna, kvalifikace:

1. Hardt, Jörg (FARNBACHER RACING) 1:43.055, 2. Westbrook, Richard (ARAXA RACING) -0:00.033, 3. Mamerow, Chris (Mamerow Racing) -0:00.046, 4. Alzen, Uwe (Herberth Motorsport) -0:00.098, 5. Rast, René (MRS-Team) -0:00.279, 6. Armindo, Nicolas (tolimit motorsport) -0:00.507, 7. Menzel, Christian (tolimit motorsport) -0:00.675, 8. Seyffarth, Jan (SMS Seyffarth-Motorsport) -0:00.694, 9. Frey, Michel (ARAXA RACING) -0:00.730,

10. Lacko, Adam (FARNBACHER RACING) -0:00.801, ...29. Kossmehl, Mario (FARNBACHER RACING) -0:02.268. Startovalo 40 závodníků.

Pátek, 1. volný trénink:

1. Westbrook, Richard (ARAXA RACING) 1:43.543, 2. Alzen, Uwe (Herberth Motosport) -0.043, 3. Mamerow, Chris (Mamerow Racing) -0.181, 4. Hardt, Jörg (FARNBACHER RACING) -0.195, …

10. Lacko, Adam (FARNBACHER RACING) -0.940, 33. Kossmehl, Mario (FARNBACHER RACING) -4.577.

Pátek, 2. volný trénink:

1. Alzen, Uwe (Herberth Motorsport) 1:43.128, 2. Mamerow, Chris (Mamerow Racing)

-0.165, 3. Seyffarth, Jan (SMS Seyffarth-Motorsport) -0.190, 4. Armindo, Nicolas (tolimit motosport) -0.195, 5. Hardt, Jörg (FARNBACHER RACING) -0.244, …