Tišnovskou sprintrallye vyhrál Trněný s WRCéčkem
     9.6.2007 22:46 - Pavel Jelínek

Karel Trněný s vozem Škoda Octavia WRC vyhráll dnešní Eurostroj rallye Tišnov, třetí závod mistrovství České republiky ve sprintrallye. Jediný speciál kategorie WRC na startu porazil druhého Zdeňka Vlčka pouze o třicet vteřin.

Vlček zajel dnes výborný závod a vyhrál čtyř z devíti erzeti. Zbývající  pak vyhrál vítěz, jehož vůz má proti zbytku pole značnou   technickou převahu. Slušné třetí místo obsadil Jan Jelínek, a čtvrtý byl Petr Hozák, který se tak propracoval už na druhé místo v průběžném pořadí seriálu s Viktorem Szabó.

Výborně dnes zajel Luboš Minařík s Puntem S1600, který celkově dojel šestý, ale hlavně vyhrál svoji třídu.

První fotky   z Tišnova již najdete v naší fotogalerii.

Vydařenou soutěž provázelo  téměř tropické počasí a předčasně odstoupila   zhruba třetina  ze  120 posádek na startu. Šampionát ve sprintrallye bude pokračovat již v závěru měsíce -  30. června v okolí Kopná.

Výsledky:
1. Trněný, Kulhan (Škoda Octavia WRC) 50:57,4, 2. Vlček, Král (Mitsubishi Lancer EVO IX) -29,6, 3. Jelínek, Kotěna (Mitsubishi Lancer EVO IX) -47,5, 4. Hozák, Hršel (Mitsubishi Lancer EVO VII) -1:04,6, 5. V. Szabó, Tichý (Mitsubishi Lancer EVO VIII) -1:13,7, 6. Minařík, Semela (Fiat Punto S1600) -1:19,9.