JOSEF KRÁL na okruhu v Oulton Parku první a druhý !!

JOSEF KRÁL ZÍSKAL V OULTON PARKU PRVNÍ A DRUHÉ MÍSTO

Kvalifikace pro 1. závod:     1:24.296 – 2. místo

Kvalifikace pro 2. závod:     1:24.937 – 4. místo

1. závod:                         1. místo

2. závod:                         2. místo

Britská Formule BMW zavítala na okruh v Oulton Parku. Josef Král obsadil v kvalifikacích druhé a čtvrté místo poté, co se během celého víkendu snažil nají optimální nastavení. Ve druhé kvalifikaci sprchlo právě ve chvvíli, kdy byl český jezdec v boxech, ale trať nakonec stihla uschnout a Josef Král mohl v posledních vteřinách před skončením kvalifikace zajet čas, který ho posunul alespoň na čtvrté místo.

Už během tréninků a pak i kvalifikace jsme zjistili, že Marcus Ericsson jezdí úžasně rychle prostřední sektor. Vůbec jsme nechápali, jak je to možné. Vůz byl v první kvalifikaci trochu nedotáčivý, ale docela se mi dařilo. Marcus Ericsson pak zajel své nejrychlejší kolo v posledních vteřinách kvalifikace a na to jsem již nemohl odpovědět," řekl Josef Král o první kvalifikaci.

"Udělali jsme nějaké větší změny v nastavení, ale vůz byl zase příliš přetáčivý. Musel jsem se vrátit do boxů, abychom situaci napravili. Mezitím však začalo pršet a nebylo možné zajíždět lepší časy. Trať pak ale rychle osychala a tak jsem mohl alepsoň v posledním kole svou situaci trochu zlepšit," vysvětlil Král svou pozici do druhé kvalifikace.

Ještě v sobotu v podvečer se jel první závod. Josef Král výborně odstartoval a ujal se vedení, zatímco Marcus Ericsson na startu trochu zaspal a zůstal na páté pozici. Král zvyšoval svůj náskok dokud nevyjel safety car. I poté však svým soupeřům opět pohodlně ujel. Závod byl poté předčasně přerušen červenými vlajkami, když Králův největší soupeř v boji o titul Marcus Ericsson udělal chybu, vyjel do trávy a poté kolidoval s vozem Adriana Quieffe-Hobbse jejichž závod tak skončil.

Ve druhém závodě bylo mokro. Josef Král opět velmi dobře odstartoval a ujal se vedení. Během prvních kol získal náskok asi 3 vteřiny před Henry Arundelem. Toho však poté předjel Marcus Ericsson a začal pomalu snižovat Králův náskok. Tři kola před koncem českého jezdce dojel, v posledním kole už nemohl Josef Král dále odolávat náporu a cílovou pásku proťal druhý za Ericssonem. Všem ostatním závodníkům oba rivalové odjeli o rovných 11 vteřin při závodě dlouhém 12 kol!

„Mám po tomhle víkendu radost, ačkoli je škoda toho posledního kola. Ericsson a celý tým Fortec Racing mají hodně natestováno, testovali i déšť a předem věděli, jak nastavit vůz na mokro. My jsme jenom hádali, poslední změny jsme dělali ještě v parc ferme. Takže náš vůz nebyl tak rychlý, jak bychom potřebovali,“ vysvětlil Král.

„Poslední tři kola na mě Ericsson tlačil, v předposledním kole došlo ke kontaktu, stejně tvrdá bitva proběhla i v posledním kole, ale už jsem jej nemohl udržet za sebou. Stáhli jsme ale už od

druhého závodu náskok devadesáti bodů, takže mám velkou radost a těším se do Donington Parku. Máme tam dobré nastavení a ten okruh mi sedí.“

Josef Král se tímto závodem posunul na celkové druhé místo v šampionátu, se stejným počtem bodů jako má třetí Henry Arundel. Na dosud vedoucího Ericssona ztrácí už jen 8 bodů.

Všechny výsledky jsou neoficiální.

Příští závod se koná 14.-15. července v Donington Parku v Derbyshire.

Aktuální informace během celé sezóny 2007 naleznete na následujících webových stránkách: