Skvělé výkony jezdců z Vysočiny při Memoriálu Františka Šťastného v Brně
     6.7.2007 13:12 - Jirka Navrkal

Třetím závodem pokračoval o minulém víkendu seriál mezinárodního mistrovství ČR v silničních závodech motocyklů. Naši silničáři se představili po dvou úvodních podnicích, které se jely na maďarských okruzích, tentokrát na brněnském Masarykově automotodromu. Tam se sjelo na Memoriál Františka Šťastného, velice silné a početné zahraniční pole jezdců neboť mimo domácího šampionátu se bojovalo o body do Alpsko-jadranského poháru. Vysočina měla ve startovním poli několik jezdců, kteří pomýšleli na nejvyšší posty a své cíle splnili.

V objemové třídě 125 ccm GP patřil mezi favority havlíčkobrodský Michal Prášek startující na motocyklu Honda.   Tomu patřilo po dvou odjetých závodech průběžné druhé místo, kdy s 35 body zaostával za vedoucím Jakubem Kornfeilem o jediný bod. Svoji roli zvládl Prášek velice dobře a v konečném hodnocení jezdců domácího mistrovství skončil na druhém místě za vítězným Lukášem Šemberou a na třetí místo odsunul Kornfeila. Tímto se posunul na vedoucí pozici v této třídě.

Ve startovní roštu třídy Supersportů měla Vysočina dvojí zastoupení. Jednak to byl novopečený otec syna Filipa, kralický Radek Rous s Yamahou. S Hondou se tentokrát představil jezdec týmu Dafe Plast Racing,  jihlavský Jiří Fejta, který měl před tímto závodem  třinácti bodový zisk a patřilo mu  šesté místo.   Rous, ověnčený bronzovou příčkou ze závodu evropského šampionátu v chorvatské Rijece, společně s týmovým kolegou z Klubu Racing Team Znojmo, Michalem Fillou (Yamaha) patřili jednoznačně ke kandidátům na nejvyšší posty. Tomu nasvědčovali časy v kvalifikačních jízdách, kde Rous byl čtvrtý nejrychlejší a Filla pátý. Do čtvrté startovací řady se postavil třináctým časem Fejta. Závodu jednoznačně kraloval účastník mistrovství světa supersportů, francouzský jezdec Matthieu Lagrive na stroji Honda, startující za český tým KL Intermoto Czech. Ten však do českého šampionátu nebodoval a tak se stal vítězem domácího mistráku Michal Filla, který potvrdil svoji vedoucí pozici po třech závodech. Druhý skončil po tuhé bitvě s Rousem Václav Bittman. Jiří Fejta dojel osmý, když těsně podlehl Ondřeji Ježkovi. Jeho bodový zisk ho i nadále udržel na šestém místě.