FIA GT: Jarek Janiš si užil svůj nejlepší letošní závod
     8.7.2007 23:58 - tisková zpráva

Konečně! Vydechl si dnes úlevou Jarek Janiš. V závodě FIA Grand Turismo v německém Oscherslebenu s britským kolegou Timem Mullenem skončili třetí ve třídě GT2. Český pilot tím přerušil smolnou letošní šňůru nedojetých závodů. S výjimkou startů v MMČR neměl totiž Janiš štěstí a vždy skončil ještě před cílem. Dnes si bronzový úspěch vychutnal dvojnásobně – slaví totiž čtyřiadvacetiny. Navíc vyrovnal nejlepší výsledek týmu Scuderia Ecosse v sezoně.

Třetí místo totiž získala jen dvojice Tomáš Enge – Tim Mullen v čínské Žuhaji. Janiš dnešní závod rozjížděl z pátého místa na startu své kategorie. S kolegou a několika dalšími posádkami zvolili nezvyklou strategii – k jedné ze dvou povinných zastávek v boxech zajeli už při zaváděcím kole, po kterém následuje letmý start.

Taktika se vyplatila. Janiš se brzy prodral na třetí místo, jež s přehledem držel. Vývoj závodu jasně směřoval ke druhému místu, které se nakonec nepodařilo kvůli dramatu v depu. Jednomu z mechaniků upadla a odkutálela se matice. Než měl náhradní, uběhlo asi patnáct vteřin navíc. V cíli pak dělilo česko-britskou dvojici od druhé místa tři desetiny vteřiny.

Jarek  Janiš: „Jsem spokojený, protože jsem letos konečně dojel závod a ještě k tomu jsem skončil na stupních vítězů. Škoda jen té drobné chyby v boxech, nebýt pohozené matky, byli jsme s Timem určitě druzí. Už se těším na slavný závod 24h Spa Francorchamps, ve kterém budou „gétečka“ pokračovat a já vytvořím trojici Scuderii Ecosse společně s Tomášem Engem a Timem Mullenem.“