Citroenům se dařilo i v juniorské kategorii : Prokop stříbrný, Rautenbach pátý
     8.10.2007 08:15 - tisková zpráva

43. Rallye RACC Katalánsko – Costa Daurada (5. – 7. října 2007)
Prokop na stupních, Rautenbach pátý

Poslední, třetí etapa Rallye RACC Katalánsko – Costa Daurada přinesla v juniorské kategorii druhé místo pro Martina Prokopa na voze Citroën C2 S 1600, čímž se posunul na průběžně třetí pozici celkového účtu šampionátu.

Český pilot neudělal během finálového dějství jedinou chybu. „Dal jsem do toho úplně všechno od startu do cíle. Věděl jsem, že se musím stůj co stůj udržet před Urmo Aavaem,“ uvedl Prokop, který se svým největším soupeřem tvrdě bojoval až do posledních okamžiků. V cíli najel právě na tohoto pilota 6 sekund.

„Martin se skvěle vypořádal s tlakem, který na něho byl,“ řekl Yves Matton, šéf klientského programu Citroën. „Velmi rychle se přizpůsobil tempu Anderssona a Aavea. Jel tak, aby si udržel druhou pozici.“

Conrad Rautenbach dojel na páté pozici. „Conrad neměl nejšťastnější ruku při výběru pneumatik už v pátek a tudíž i špatný pocit z výkonu, což mu zabránilo dostat se ve výsledcích ještě výš,“ uvedl Matton.

Body, které v Katalánsku jezdec ze Zimbabwe získal, ho ještě drží ve hře o celkové třetí místo pro poslední start sezony – Korsickou rallye. Důležité body získal také německý pilot v barvách Citroënu Aaron Burkart za sedmou příčku.  Na čtvrté zkoušce sice vylétl z tratě, ale díky velikému úsilí se dotahoval na nejlepší. Vždyť v neděli zajel dva nejrychlejší časy. „Kromě dvou nejrychlejších časů v Katalánsku zajel nejrychlejší čas například také v Německu,“ upřesnil Matton.

Mladý Yeray Lemes, kterého nominovala domácí, španělská federace, se uvedl zejména v prvních dvou etapách, ale na konci sobotní musel odstoupit pro technickou závadu. Nicméně Yves Matton věří, že jeho chvíle přijdou v příští sezoně.

V kategorii C2-R2 kraluje Yoann Bonato. Od počátku diktoval tempo a často byl rychlejší než speciály Super 1600. Jezdec francouzského národního týmu udržel tempo až do cíle a po zásluze vyhrál. „Potvrdil to, co ukázal ve Finsku a Německu a nyní už se musí soustředit na velkou výzvu na Korsice – pojede na C2 S 1600,“ řekl Matton. Bonato dojel mezi juniory osmý a připsal si jeden bod.
Shaun Gallagher byl v C2-R2 druhý. Mladý Ir zbytečně neriskoval a dojel mezi juniory desátý. Získal 8 bodů do hodnocení „Rookies“ a patří mu tím titul Mistra rookie  FIA, nejlepšího nováčka.