Nádherný finiš Citroënu a Martina Prokopa na Korsice
     15.10.2007 10:47 - tisková zpráva

51. Rallye de France  (12. – 14. října 2007) - JWRC

Byli to juniorští piloti Citroënu, kteří dojeli na Korsické rallye přesně jako jejich „starší“ kolegové v absolutním pořadí Loeb a Sordó, tedy na prvním a třetím místě. Martin Prokop a Jan Tománek zakončili svůj rok skvělým prvenstvím.

Neudělali nejmenší chybičku a předvedli naprosté mistrovství na voze Citroën C2 S 1600, což je dovedlo až na nejvyšší stupeň Korsické rallye. Pilot Jipocar Racing zaznamenal druhé vítězství v sezoně, když předtím vyhrál v Německu. S desetibodovým ziskem potvrdil své třetí místo v celkové klasifikaci juniorského šampionátu. „Budu zpátky v programu C2 Junior Experience příští rok,“ uvedl v cíli rallye a dokázal tak, že je nejtalentovanějším pilotem v C2 Junior Experience. Odměna ho nemine – bude testovat vůz C4 WRC.

Yves Matton, šéf klientského programu Citroën Sport přivítal výtečný závěr sezony Martina Prokopa. „Zakončil sezonu velice dobře a určitě je to horký kandidát na vítězství v příštím roce. Ve druhé polovině roku ukázal, jak je rychlý a jak dokáže čelit tlaku svých největších soupeřů. Pokrok ze začátku sezony potvrdil v jejím závěru.“

Na třetím místě skončili na Korsice Yoann Bonato a Benjamin Boulloud, když jim pole vyklidil na předposledním testu s proraženou pneumatikou Conrad Rautenbach. Při jeho prvním startu ve voze C2 S 1600 Yoann odvedl vynikající výkon. Většina nejlepších časů za dva poslední dny patřila jemu a vyneslo mu to jeho první pódium letošní sezony. Ačkoli odjel pouze čtyři podniky, figuruje už v nejlepší desítce pilotů. „Potvrdil svůj potenciál z první tří startů na C2-R2,“ uvedl Yves Matton.

Aaron Burkart bohužel nepředvedl takový výkon, jaký chtěl. Němec vylétl z trati ve druhé etapě a ztratil mnoho času pokusy o návrat na trať.  Skončil sedmý. Conrad Rautenbach měl smůlu na začátku sezony a neminula ho ani v jejím závěru. Dvojnásobný defekt pneumatiky značil ztrátu přes osm minut do poslední etapy a musel tak vzdát sny o pódiu.