Na vyhlášení motocyklových mistrů se sešli mistři
     12.11.2007 20:05 - tisková zpráva

Na okruhu se sešli mistři i budoucí rivalové Abraham s Peškem!

V sobotu se nesla areálem brněnského Automotodromu slavnostní nálada - nechyběl lesk mistrovských pohárů ani smetánka české motocyklové silnice. Na vyhlašování mistrů České republiky v závodech silničních motocyklů se přijeli podívat i stálí účastníci seriálu MotoGP, Karel Abraham a Lukáš Pešek.

V průběhu slavnostního sobotního odpoledne byli oceněni nejlepší čeští jezdci Přeboru České republiky i Mistrovství České republiky ve třídách Volná 250-600ccm, Volná nad 600ccm, 125 SP, 125 GP Junior, 125 GP, Superstock 600, Superstock 1000, Supersport a Superbike. Zvláštní pohár za úspěšnou reprezentaci České republiky si odnesli stálí účastníci Mistrovství světa silničních motocyklů, Karel Abraham – celkově šestnáctý ve třídě 250ccm -  a Lukáš Pešek – celkově čtvrtý ve třídě 125ccm. Oba čeští jezdci se v příští sezóně opět setkají v Mistrovství světa, tentokrát však po roce opět ve stejné kubatuře. „Pojedeme sice ve stejné třídě, ale budeme bojovat každý za sebe a svůj tým. Každý z nás se bude snažit skončit co nejlépe,“ komentovali shodně oba jezdci možné souboje ve čtvrtlitrech.

Třída 125 SP

Titul mistra České republiky ve třídě 125 SP si díky zisku 92,5 bodů odnesl Michal Salač. Historicky první mistr ČR této třídy, která byla do loňského roku pouze přeborem ČR, se v příští sezóně chystá obhájit titul mistra 125 SP, navíc ještě hodlá zkoušet novou Yamahu ve volné třídě šestistovek.

Vicemistrem ČR ve třídě 125 SP se stal Tomáš Hlaváček, celkové třetí místo obsadil Radek Lamich.

Třída 125 GP Junior

Nejúspěšnějším juniorem sezóny 2007 je Jakub Kornfeil, který svými výkony předstihl i mnohé účastníky třídy 125 GP, když v celkovém hodnocení Mistrovství České republiky této třídy skončil na druhém místě. Mistr juniorů a vicemistr „dospělé“ třídy 125 GP má před sebou závěrečný výběr jezdců pro seriál Red Bull Rookies Cup, kterého se letos úspěšně účastnil i Lukáš Šembera. „Pokud se mi bude dařit a komise mě vybere do Red Bull Rookies Cupu, je jasné, že nedostanu divokou kartu na brněnský podnik Mistrovství světa. Pokud bych ale Rookies Cup nejel, určitě bych rád zkusil domácí Grand Prix na divokou kartu,“ přemýšlí Jakub o nadcházející sezóně.

Juniorským vicemistrem se stal Lukáš Šembera, na celkovém třetím místě skončil Nicol Marcone.

Třída 125 GP

Ve třídě 125 GP se prosadili nadějní junioři Jakub Kornfeil a Lukáš Šembera, kteří obsadili celkové druhé, respektive třetí místo. Porazit je dokázal pouze Michal Prášek. „V příští sezóně bych chtěl pokračovat ve stopětadvacítkách, v žádném případě nechci měnit třídu. A také si nechám své oblíbené startovní číslo 6, i když mám nárok na mistrovskou jedničku,“ plánuje novopečený mistr třídy 125 GP, Michal Prášek.

Třída Superstock 600

Mistrovský titul ve třídě STK 600 vybojoval ziskem 123 bodů zkušený Pavel Ouda. Celkové druhé místo zbylo na obhájce loňského titulu, Michala Drobného, který pro příští sezónu plánuje přestup do litrových Supertocků. Na celkovém třetím místě skončil s 85 body Tomáš Holubec.

Třída Superstock 1000

Litrovým Superstockům letos kraloval Kamil Prager. Kromě triumfu v českém mistrovství vybojoval první místo i ve třídě Superstock 1000 prestižního Alpe Adria Cupu. „V letech 2004 a 2005 se mi podařilo získat titul ve dvou třídách zaráz. Letos už se s jednou motorkou dala jet pouze jedna třída, takže jsem rád, že jsem vypustil Superbiky a jezdil litrové Superstocky,“ hodnotil uplynulou sezónu Prager.

Vicemistrem třídy Superstock 1000 se stal Miloš Urbanec, celkové třetí místo uhájil Petr Čermák.

Třída Supersport

Již třetí titul mistra České republiky v Brně převzal Václav Bittman. V roce 2004 vyhrál stopětadvacítky, o rok později pak Supersporty, ve kterých letos i přes zranění titul obhájil. Přesto jsou Bittmanovy plány pro sezónu 2008 zatím spíše nejasné: „Ještě sám nevím, co pojedu, ale něco určitě pojedu.“

Celkové druhé místo vybojoval brněnský Michal Filla. Na třetí stupínek vystoupil Michal Dokoupil, který pro příští sezónu plánuje změnu kubatury: „Supersporty určitě vypustíme a pokud budou peníze, pojedeme asi Superstocky 600.“

Třída Superbike

Titul mistra České republiky ve třídě Superbike vybojoval Miloš Čihák. Druhý skončil v celkovém pořadí této třídy Marek Svoboda a třetí místo uhájil Michal Javůrek.