WSBK - 1. závod v Australii vyhrál Bayllis. Smrž nedojel
     2.3.2008 19:29 - Jirka Navrkal

První závod negativně ovlivnila havárie hned na startovním roštu kde zůstal stát Michel Fabrizio na tovární Ducati , Shinichi Nakatomí na Yamaze se stačil ještě vyhnout ale Vittorio Iannuzzo startující za Pedercini Team na Kawasaki už takové štěstí neměl a ze zadu Fabrizia sestřelil.

Fabrizio s poraněnou nohou ,na které neměl po kontaktu botu ,doskákal za zídku kde ho ošetřili . Vittorio Iannuzzo už takové štěstí neměl a skončil po kontaktu s motocyklem v ošetření lékařů v místní nemocnici.

Po tomto incidentu byla vyvěšena červená vlajka, která však byla příčinou dalšího karambolu jezdců Hannspree Ten Kate Honda kdy  Ryuichi  Kiyonari sestřelil Carlose Checu a jen tak, tak se jim vyhnul Kenan Sofuoglu.

Na opakovaný start nastoupily všichni aktéři havárií kromě  Vittoria Iannuza. Najlepší tréninkový výsledek ve své kariéře si vybojoval Jakub Smrž , který startoval z šestého místa na startovním roštu. Kvalifikace se vůbec nepovedla Maxxu Biaggimu který startoval až ze šestnácté pozice.

Po startu se ujal vedení Troy Bayllis na Ducati , který až do cíle před sebe nikoho nepustil. Nejlepší stihácí  jízdu předvedl Maxx Biaggi který se z šestnácté pozice propracoval až na druhou , ale o vinikajicí výsledek ho připravila havárie v 15 kole z 22. na který byl závod vypsán. O stupně výtězů pak svedly boj Troy Corser na Yamaze, Michel Fabrizio na Ducati a Rubem Xaus na témže stroji. V Průběhu závodu si jezdci několikrát vyměnily pozice a cílovou čáru protnuly v pořadí 2. Corser , 3. Fabrizio , 4 Xaus.

Svého životního výsledku v klasifici navyužil Jakub Smrž , který ve druhém kole havaroval. Ač nezraněn ze závodu odstoupil.