Jezdci Komvet Racing Teamu odjížděli ze Šternberku spokojeni
     4.6.2008 08:06 - Jirka Navrkal

Jen jeden týden po Ústecké 21 se jel ve Šternberku  náš nejprestižnější závod automobilů do vrchu, Ecce Homo. Na trati dlouhé 7,8 km bojovali jezdci o body do mezinárodního mistrovství ČR,  závod byl hlavně součásti seriálu mistrovství Evropy soudobých i historických automobilů.

Úspěšný víkend ze startu v tomto závodě mají jezdci okříšského Komvet Racing Teamu. Na trati se bohužel objevili tentokrát pouze tři. Po havárii a zranění v Ústí nad Orlicí, se závodu nemohl zúčastnit nejstarší jezdec týmu, MVDr. Josef Komárek. Zbývající tři jezdci, David Komárek, Marek Rybníček a Richard Vodička startovali ve skupině E1 a od úvodní tréninkové jízdy svými výkony dávali o sobě vědět ve výsledkových listinách, kde byli v nejhornějších patrech.

Také vstup do první závodní jízdy byl impozantní. David Komárek byl nejrychlejší a na druhé místo odsunul brněnského jezdce Dana Michla, třetí s minimálním odstupem dojel Marek Rybníček. Šestý nejrychlejší čas zajel Richard Vodička a když  ještě ve druhé jízdě byl o více jak jednu vteřinu rychlejší, udržel si toto místo v celkovém hodnocení před dalšími  jezdci.

Druhá jízda byla pro nejlepší jezdce mezi něž patřila skupina E1 značně hektická, neboť téměř hodinu a půl čekali na startu  na úklid trati po vyteklém oleji na trati. David Komárek předvedl společně s Danem Michlem jeden z nejhezčích soubojů letošního Ecce Homa , nakonec si vítězství odvezl Dan Michl .

Marek Rybníček měl ve druhé jízdě drobné problémy se svým vozem což znamenalo  posun o jednu příčku dozadu,  před Marka Rybníčka se dostal na třetí místo  domácí Milan Kašpárek. „I přes některé drobné problémy a zaváhání na trati, jsme s výsledky  šternberského Ecce Homo spokojeni“ zhodnotil i za své týmové kolegy závod Marek Rybníček.

Jezdci Komvet Racing Teamu se zúčastní dalšího klání na Dobšinském kopci, kde se pojede jubilejní 25. ročník tohoto populárního slovenského vrchu ve dnech 20. a 21. června 2008. Zda se na start  postaví i Josefem Komárkem, budeme vědět  později.

Výsledky skupiny E1 :

1.Michl Dan (Czech National Team – MICHL 0803) 6:46,01 min., 2. Komárek David (Mitsubishi Elipse EVO 600) 6:50,05 min., 3. Kašpárek Milan (AMK Ecce Homo – Audi TT-R DTM) 6:50,35 min., 4. Rybníček M. (Mitsubihi Colt EVO 550) 6:51,23 min., 5. Líbal Petr (Šenkýř Motosport – BMW M3 GTR) 6:56,59 min., 6. Vodička Richard (Mitsubishi Lancer EVO IX) 7:14,19 min.

Ve skupině celkem startovalo 29 jezdců.

Pořadí po šesti odjetých závodech: 1. Michl Dan 60 b., 2. Rybníček Marek 49 b., 3. Urban Bohuslav (Cammura Racing Team – Škoda Fabia) 41 b., …7. Komárek David 34 b., 10. Vodička Richard 20 b.

Zpracoval: Jaromír Navrkal

Fotogalerie:   ECCE HOMO 2008 od Pavla a Tondy Malých