Štěstí v neštěstí měl Michal Filla na Sachsenringu
     25.6.2008 15:57 - tisková zpráva

Havrda - Brož racing tým se o uplynulém víkendu zúčastnil dalšího závodu prestižního mistrovství Německa na známé trati Sachsenring. V pátek byly na programu tři volné tréninky, ve kterých se měl Michal seznámit s tratí a pokusit se najít dobré nastavení do sobotních kvalifikací. Bohužel se po pár kolech projevil technický problém na motoru, který vyřadil HBRT z dalšího testování. V sobotu bylo vše opraveno a Michal obsadil v nabité konkurenci po problémech s pneumatikou 20.místo. Oproti ostatním víkendům německého mistrovství byl do programu na Sachsenringu zařazen pouze jeden závod třídy Supersport. Michalovi se start do závodu sice podařil, ale v první zatáčce doplatil na chybu jednoho ze svých soupeřů, který před ním upadl a zablokoval mu cestu. Z první zatáčky tak Michal odjížděl s velkou ztrátou jako poslední. Po stíhací jízdě se dostal na bodované pozice a rychle se blížil k dalším soupeřům, ale 3 kola před koncem najel ve vysoké rychlosti a plném náklonu na olejovou stopu. Následoval velký pád, Michal Filla zůstal naštěstí nezraněn, ale motocykl byl zcela zdemolován. Dalším závodem Havrda Borž racing týmu je již o tomto víkendu Alpe Adria cup a MČR na Masarykově okruhu v Brně. Jiří Brož bude startovat ve dvou třídách a to Supersport a Stock 600. Jiří Klejch bude bojovat ve třídě 125 Sportproduction. Bohužel se po havárii v německu nebude moci zúčastnit Michal Filla. Michal Filla o závodě na Sachsenringu: „Víkend začal a skončil velmi podobně – hodně špatně. V pátek jsme najeli jen velmi málo kol a tak to v sobotu nebylo jednoduché. Když se k tomu přidalo ještě proměnlivé počasí, bylo z toho jen 20.místo na roštu. V závodě jsem bohužel zůstal viset v první zatáčce, kde mě zablokoval padající motocykl soupeře. Od té doby jsem se prokousával polem jezdců a dokázal zajíždět docela rychlá a vyrovnaná kola. Bohužel jsem tři kola před cílem najel na olejový pruh a uklouzlo mi přední kolo. Byla to moje chyba, netrefil jsem nájezd úplně ideálně. Mě se naštěstí nic nestalo, ale motocykl je hodně zničený. Chtěl bych poděkovat celému týmu, který i přes páteční problémy připravil na neděli výborný motocykl. Tento pád zapříčinil stop na závod v Brně a možná i na několik dalších závodů. Vše záleží na tom, jak moc bude oprava motocyklu finančně náročná.“ Celkové pořadí IDM po 7 závodech: 1.Arne Tode Triumph GER 2.Vladimir Ivanov Yamaha RUS 3.Cudlin Damian Yamaha AUS 14.Michal Filla Yamaha CZE TZ

Fotogalerie:   Autokross BMČR v Přerově a kotrmelec objektivem Tondy Malého