Šestý triumf na Bohemii pro Krestu, výborně také Tarabus
     6.7.2008 00:31 - tisková zpráva

XXXV. RALLY BOHEMIA – ŠESTÉ VÍTĚZSTVÍ NA BOHEMII PRO KRESTU

TISKOVÁ ZPRÁVA č. 20, Mladá Boleslav, 5. července 2008

Šestý triumf pro Romana Krestu, druhé vítězství pro Petra Grosse, smůla v samém závěru pro Václava Pecha, životní výsledek Jaromíra Tarabuse, tak nějak by mohly vypadat novinové titulky po právě skončené XXXV. Rally Bohemia. Soutěž, která měla obrovský náboj od první rychlostní zkoušky, v samém závěru ještě gradovala a přinesla v mnohém překvapivé výsledky.

Závěrečné dvě královské rychlostní zkoušky XXXV. Rally Bohemia nazvané Sychrov a Navarov přinesly až nečekaný zvrat na špici absolutního pořadí a pořádně zamíchaly i umístěním mezi prvními deseti. Začalo to tím, že Václav Pech, jeden ze dvou nejvážnějších uchazečů o vítězství byl nucen odstoupit poté, co mu praskl hnací hřídel. Roman Odložilík, místo aby poskočil na stříbrnou pozici, ztratil dvě minuty likvidací požáru unikajícího oleje a na poslední vložce dokonce musel s porouchaným řízením odstoupit. Prasklá poloosa a neplánovaná návštěva příkopu výrazně zbrzdila i Jaroslava Orsáka, takže i on ztratil šanci na celkové umístění na stupních vítězů. Ve výsledkové listině tedy nezůstal kámen na kameni. S jedinou výjimkou, tou bylo první místo, nyní již nikým neohrožovaného Romana Kresty. Ten si spolu s Petrem Grossem dojel pro své, již šesté vítězství na Rally Bohemia. Třikrát zvítězil v letech 2000-2002 s voze Škoda Octavia WRC, jako člen týmu Škoda motorsport. O rok později triumfoval s Peugeotem 206 WRC a v loňském roce s Mitsubishi Lancer EVO IX. Letos tedy přidal již šestý triumf. Pro jeho spolujezdce Petra Grosse šlo o vítězství druhé.

Ziskem stříbra vyrovnali Pavel Valoušek se Zdeňkem Hrůzou svůj nejlepší letošní výsledek z Jaenner rallye. Životní výsledek v podobě třetí příčky pro sebe vybojovali Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem a jejich úspěch je současně i historicky prvním umístěním českého jezdce s vozem kategorie S2000 na stupních vítězů v rámci Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye.

Devátou pozici celkově a první ve skupině A pro sebe získali Jan Šlehofer a Zbyněk Soběhart.

Jubilejní XXXV. Rally Bohemia dokončilo 31 posádek ze 74, které se postavily v pátek na startovní rampu umístěnou před Muzeem Škoda v Mladé Boleslavi.