Sedmé místo Ondry Ježka v Brně v sobotním ME Superstock 600

Sedmé místo Ondry Ježka doma po bitvě na Moravském poli

Česká republika – Brno
18. - 20. července 2008
Délka trati: 5.403 m

Sedmé místo po bitvě na Moravském poli

Šestým podnikem pokračoval seriál ME Superstock 600. Pro jezdce týmu Gold Fren Team Erinac Ondru Ježka to byl třetí letošní start na divokou kartu v tomto šampionátu. Vzhledem k tomu, že na celý závodní víkend ME Superstock 600 dostává tým pouze tři sady  pneumatik, rozhodl se Ondra vypustit páteční volný trénink. Mohl si to dovolit i proto, že brněnskou trať poměrně dobře. Nastavení motocyklu v první kvalifikaci nebylo vinou tvrdší směsi pneumatik úplně optimální.

V rozhodující sobotní kvalifikaci se podvozek podařilo zlepšit a tím i Ondrův čas na
kolo. Ten mu stačil na šesté místo, tedy druhou řadu.

SUPERSTOCK 600 KVALIFIKACE
1. P.VOSTÁREK CZE Intermoto Czech Honda 2'06.493
2. L.BAZ FRA Yamaha Junior Team Yamaha 2'07.571
3. M.ŠEMBERA CZE Hannspree IDS Ten Kate Honda 2'07.995
6. O.JEŽEK CZE Gold Fren Team Erinac Kawasaki 2'08.741

Po startu závodu se Ondra dostal do skupiny bojující o třetí místo. Dlouho to vypadalo, že se podaří vybojovat vytoužené stupně vítězů. Kvůli nižšímu výkonu jeho motocyklu však tlaku soupeřů neodolal a projel cílem na 7. místě.

Ondra Ježek: „Do závodu jsme provedli ještě drobnou úpravu na podvozku. Po startu jsem se dostal na 4. místo a pronásledoval jsem přede mnou jedoucího Brita Reu. V zatáčkách byl pomalejší, rozhodl jsem se ho předjet a pokusit se o trhák.

Výkon mé Kawasaki však byl menší než Yamahy, které se mnou jely ve skupině o 3. místo, a tak jsem se od nich nedokázal odpoutat. Na rovinkách jsem na ně hodně ztrácel a nedařilo se mi jich udržet ani „z větru“. Jsem trochu zklamaný, stupně vítězů na domácí trati dnes byly opravdu blízko. Chtěl bych poděkovat všem, kteří vážili do Brna cestu a na trati mi drželi palce. Díky patří i celému týmu Gold Fren Team Erinac, který celý víkend odváděl skvělou práci.“

SUPERSTOCK 600 ZÁVOD (9 kol – 48,627 km)