F3: Dvanáctá příčka Erika Janiše v sobotu v prvním anglickém závodě
     30.8.2008 18:49 - tisková zpráva

F3: Erik Janiš odstartuje v anglickém „Brands“ z jedenácté řady

Jedenáctá řada, to je pozice, z níž zítra na anglickém okruhu Brands Hatch odstartuje Erik Janiš do závodu Euroserie F3. Podobně jako třeba ve francouzském Pau, i na krátké verzi slavné britské dráhy byla kvalifikace rozdělena do dvou skupin pilotů. Český mladík z týmu Mücke Motorsport ve své skupině sudých startovních čísel skončil jedenáctý. Junior Mercedesu Benz je zklamán, nicméně dnešní výsledek bere také jako určitou daň za svou premiéru na specifické – ani ne dvoukilometrové - závodní trati.

Erik Janiš: „Bohužel, kvalifikace se mi nepovedla, jak bych si představoval. Dělal jsem, co jsem mohl, ale nestačilo to. Krátká verze okruhu Brands Hatch je velmi specifická, jsem tu poprvé a na víc jsem asi neměl. Jezdil jsem za týmovým kolegou Mikou Mäkim, který je v šampionátu hodně vepředu, abych si tím trochu pomohl, ale ani to nestačilo. Mika skončil jen o dvě místa přede mnou, také je zde poprvé a to je nejspíš naše daň. Sotva dvoukilometrová trať nabízí minimum možností k předjetí, takže zítřejší šance jsou opravdu mizivé.“

Peter Mücke, šéf týmu: „Erik zajel slušně volný trénink, ale kvalifikace mu bohužel nevyšla lépe než na jedenáctou řadu. Beru to jako daň za neznalost vskutku výjimečného prostředí trati Brands Hatch. Mika Mäki, který je v průběžného hodnocení šampionátu třetí, také neuspěl. Je tady stejně jako Erik poprvé.“

Televize SPORT 5 odvysílá oba závody z Brands Hatch v přímých přenosech. Celý program na www.sport5.cz.

Výsledky z Brands Hatch
Volný trénink ZDE
Kvalifikace 1. skupiny ZDE
Kvalifikace 2. skupiny ZDE

Harmonogram Euroserie F3
Sobota 30.08.2008

11.50 – 12.30 1. závod (přímý přenos TV SPORT 5)
Neděle 31.08.2008
12.20 – 13.00 2. závod (přímý přenos TV SPORT 5)

Euroserie F3 2008
11/04/ - 13/04/ Hockenheimring Baden-Württemberg (při DTM)
02/05/ - 04/05/ Autodromo Internazionale del Mugello (DTM)
30/05/ - 01/06/ Pau (WTCC)
27/06/ - 29/06/ Norisring (DTM)
11/07/ - 13/07/ Circuit Park Zandvoort (DTM)
25/07/ - 27/07/ Nürburgring (DTM)
29/08/ - 31/08/ Brands Hatch (DTM)
19/09/ - 21/09/ Circuit de Catalunya (DTM)
03/10/ - 05/10/ Le Mans Bugatti Circuit (DTM)
24/10/ - 26/10/ Hockenheimring Baden-Württemberg (DTM)

F3: Dvanácté místo pro Erika Janiše v prvním anglickém závodě

Erik Janiš skončil dvanáctý v prvním ze dvou víkendových závodů Euroserie F3 na anglické dráze Brands Hatch. Pilot týmu Mücke Motorsport startoval z jednadvacáté pozice poté, co v rozdělené kvalifikaci zajel ve své skupině jedenáctý čas. V hodnocení nováčků byl dnes čtvrtý a stejná příčka mu patří i v průběžné tabulce ROOKIES. Druhý závod se uskuteční zítra, odstartuje dvacet minut po poledni našeho času. Opět v přímém přenosu televize SPORT 5.

Erik Janiš: „Start se mi povedl moc dobře, letos snad nejlépe. Hned po rozjezdu jsem tak překonal asi dva soupeře. Připadal jsem si jako v raketě. Zanedlouho jsem se naštěstí vyhnul havárii v první zatáčce. Pak jsem docela dlouho jezdil čtrnáctý, za týmovým kolegou Mikou Mäkim a Henkie Waldschmidtem. Brzy následovalo překvapení v podobě trestu drive through – za nejlepší čas v určitém sektoru pod žlutou vlajkou. Stejně bylo potrestáno ještě docela dost dalších pilotů, takže jsem po projetí boxy vlastně nic neztratil.

Předjíždění na Brands Hatch je za normálních okolností téměř nemožné, takže jsem do konce závodu využil jen zaváhání dvou soupeřů a dojel dvanáctý. Byl to, myslím, dobrý závod, jenže zase až ze zadních pozic. Pořád mi chybí lepší kvalifikace…“

Peter Mücke, šéf týmu: „Je to podobné jako letos už mnohokrát. Erik zajel velmi dobrý závod, ale bez zlepšení v kvalifikaci na body v absolutním pořadí dosáhne jen těžko. Snad se nám ji do konce sezony podaří vylapešit.“