Tomáš Mičánek v Brand Hatch jako desátý !
     1.9.2008 23:46 - tisková zpráva

Desáté místo v absolutní klasifikaci a druhé místo v soutěži nováčků vybojoval šestnáctiletý brněnský automobilový závodník Tomáš Mičánek v osmém závodě letošního desetidílného seriálu VW Polo Cup na britském okruhu v Brand Hatch. Toto umístění je dosavadním nejlepším letošním výsledkem Tomáše Mičánka v v letošní sezoně.

"Konečně se mi podařilo, že jsme se nepropadl po startu. Naopak jsem ještě jedno místo získal," uvedl po závodě Tomáš Mičánek, jenž se v druhé třetině závodu posunul na krátkém okruhu až na desáté místo. Po kvalifikaci byl Mičánek sedmnáctý a do závodu vyjížděl z deváté řady.

"Uvažoval jsem, zda ještě nezaútočit na soupeře přede mnou. Raději jsem však už neriskoval. Také proto, že závod po předcházející dešťové přeháňce odstartoval na mokrých pneumatikách. Jenže těsně před startem přestalo pršet a v závěru na suché trati už byly pneumatiky jako žvýkačka," dodal Tomáš Mičánek, který měl v cíli na devítého Němce Sebastiana Vogese ztrátu pouhých 0,3 sekundy.

V Anglii Tomáše tentokrát doprovázel v roli manažera týmu pouze jeho starší bratr Jiří. Bratrská spolupráce vynesla Tomášovi posunutí se v soutěži nováčků na čtvrté místo průběžné klasifikace.

Příští závod seriálu je na programu 21. září na německém Sachsenringu a tečku za seriálem udělá 26. října závod v Hockenheimu.

Výsledky

1. Steinhof (Pol.) 25:34,755, 2. Erhart (Něm.) -2,621, 3. Williams (JAR) -6,811,... 10. T. Mičánek (ČR) -12,642.

Průběžné pořadí (po 8 závodech): 1. Williams 312, 2. Rambow (Něm.) 302, 3. Simonsen (Švéd.) 214.

Pořadí nováčků: 1. Sandritter 362, 2. Holzkamm 262, 3. Schriek (všichni Něm.) 244, 4. T. Mičánek (ČR) 208.