F3: Erik Janiš je i po Le Mans nadále nejlepším nováčkem
     6.10.2008 08:46 - tisková zpráva

Nedělní závod, osmnáctý z dvaceti v letošní sezoně Euroserie F3, zásadně ovlivnilo počasí. V Le Mans se nedlouho po startu rozpršelo, následovala série divokých smyků, hodin i havárií, takže jury bitvu přerušila. Po opakovaném startu zbývalo k vypršení časového limitu jen osm minut, dohromady tak odjelo pestré pole pouhých jedenáct z plánovaných sedmadvaceti kol.

Erik Janiš z týmu Mücke Motorsport byl klasifikován jako třináctý, přičemž si před finále na Hockenheimu udržel vedení mezi nováčky.

Erik Janiš: „No tak to byl ale závod… Spíš hrůza, než automobilový sport. Po startu jsem se dostal o několik pozic dopředu. Když začalo pršet a jury kvůli tomu zastavila závod, byl jsem jedenáctý. Opakovaný start přišel docela pozdě, takže jsme dohromady odjeli jen jedenáct z plánovaných sedmadvaceti okruhů.

Dnes mě zamrzela jedna věc. Beru, že jsem byl  potrestán za rychlou jízdu pod žlutými vlajkami ve volném tréninku a kvůli tomu jsem k sedmé příčce z kvalifikace musel připočíst dalších pět pozic pro včerejší start, nicméně v dnešním závodě si spousta jezdců zkracovala trať v první šikaně a nikdo to neřešil. To mi přijde vážně zvláštní.“

Peter Mücke, šéf týmu: „Byl to dnes chaotický závod, zásadní roli v něm sehrálo počasí. Vzhledem k předchozímu vývoji, především penalizaci Erika kvůli prohřešku ve volném tréninku, jsme dnes nemohli čekat jeho atak na body v absolutním  pořadí. Je ovšem výborné, že náš pilot udržel i přes nelehkou pozici první místo v žebříčku ROOKIES.“