www.car.cz
 

Český importér opět podpoří Michala Matějovského v Leon EuroCupu
     1.4.2009 16:17 - tisková zpráva


SEAT opět podpoří Matějovského v seriálu Leon EuroCup

Michal Matějovský, třiadvacetiletý jezdec česko-španělského týmu SUNRED-BRT, bude opět startovat v seriálu SEAT Leon EuroCup s podporou importéra značky SEAT do České republiky. „Jsme velmi rádi, že jsme se s Michalem dohodli na pokračování naší úspěšné spolupráce, zahájené v loňském roce,“ říká Petr Táborský, vedoucí českého zastoupení značky SEAT.

Michal Matějovský má za sebou už první testy s novým vozem SEAT Leon na „horké“ španělské půdě. Vloni se Matějovský jako jediný Čech zúčastnil premiérového ročníku pohárového evropského seriálu SEAT Leon EuroCup 2008. Jde o závody automobilů, které se konají v rámci evropských podniků mistrovství světa cestovních vozů FIA World Touring Car Championship. Díky tomu mají zajištěnou velmi kvalitní a bohatou diváckou obec a závodníci i velmi dobrou motivaci, protože právě vítěz každého z podniků EuroCupu dostává možnost sponzorovaného startu v příštích závodech mistrovství světa cestovních vozů s vozem SEAT v úpravě pro WTCC.

Na první letošní závody se Matějovský vydá poslední květnový víkend do Valencie. Dále bude následovat pět podniků – druhý se koná na Masarykově okruhu v Brně ve dnech 21.-22.6. a následovat bude portugalské Porto (4.-5.7), anglický okruh v Brands Hatch (18.-19.7.), německý Oschersleben (5. – 6.9.) a seriál vyvrcholí ve dnech 19. – 20.9. v italské Imole. Závodům bude předcházet série testů, z nichž ten první, výše zmíněný, se již konal počátkem února, kdy se testovalo za velmi příznivého počasí na okruhu Ricardo Tormo ve španělské Valencii. Dosažené výsledky hovoří samy za sebe. Michal Matějovský, z týmu SUNRED-BRT, se v nich střídal ve vedení s Tomem Coronelem v hodnocení těch nejlepších…

„Tohle testování bylo zaměřeno zejména na první rozjezdy po dlouhé zimní přestávce. Pro mne to také bylo první seznámení se s novým autem, na jehož přípravě jsme se tentokrát během zimní přestávky podíleli také v našich dílnách v České republice. Nový SEAT na mne dělá po prvním testu velmi dobrý dojem,“ říká spokojený Michal Matějovský.

První letošní výsledky i značný zájem o start v tomto evropském poháru naznačují, že nadcházející sezóna bude hodně zajímavá. Velkým přínosem je i to, že poprvé v historii závodů SEAT Leon EuroCup uvidí tyto závody také diváci v České republice. Fanouškům, kteří by snad červnové závody na brněnském okruhu zmeškali, nabídne přímé přenosy, záznamy i zajímavé sestřihy ze všech závodů také satelitní televizní stanice Eurosport.


PR 
 
Fotogalerie:   WTCC 2009 a přípravy obhájce titulu SEATu, foto týmu

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose