Orwell Supersport Cup Nürnburgring – 37 prototypů na startu
     Vladimír Rožánek

Pole 37 vozů, které se sešlo na startu Jan Wellem Pokal weekendu na Nürnburgringu, může tomuto poháru historických prototypů závidět nejeden okruhový závodní seriál. V Německu, kam ještě jednou tento seriál letos zamíří, převažovala německá auta, jež doma poctivě leští a udržují jejich majitelé. Mezi zajímavými vozy, které jsme vídali kdysi i u v nás oblíbené Interserii, jsme viděli Ralfa Waltera s jeho vozem TOY SC 06, který startoval v Interserii ještě kolem roku 1985. Viděli jsme ale také hodně Angličanů, Italů a také dva jezdce z Austrálie.

V kvalifikaci si velmi dobře počínal Angličan Burton, který v ní také se svým vozem Chevron B 26 zvítězil, druhý byl další Angličan Grant a třetí skončil v tréninku Skot  Piper.
První závod dokázal vyhrát Němec Schleifer, který jezdí s Lolou T222 s osmi a půl litrovým motorem. Tento vůz byl postaven již v roce 1971, ale stále ještě dokáže porážet i mladší kolegy. Druhý v prvním závodě dojel vítěz z tréninku Angličan Burton na Chevronu B 26 a třetí Angličan Grant na Chevronu B 19, přičemž prvních dvanáct pilotů dojelo s plným počtem okruhů.

Klaus Essig - PRC Opel CN - Supersprint Brno @ foto Rožánek

Druhý závod série Orwell Supersport Cupu patřil německému pilotovy Schleiferovy, který zvítězil s náskokem 0,146s. Druhý dojel John Grant z Anglie, třetí celkově skončil tentokráte Silvio Kalb z Německa na stroji Marsch 76 S. Body však sbírají piloti v divizích, které jsou rozděleny dle stáří vozu a objemu motoru. Divizí je celkem 6.