Slovák Kvašai vyhrál dvě jízdy Interserie v Mostě
     5.6.2009 20:01 - Vladimír Rožánek

Mokrá kvalifikace nepřála silným vozům F3000. Peter Milavec z Rakouska měl smůlu velkou. Svůj první vůz Lola Cosworth napřed v pátek odstavil, kvůli problémům s motorem a druhý vůz Lola F3000 Zytek se na dráze také moc neukázal. Závody tak pro několikanásobného vítěze Interserie a rekordmana mosteckého okruhu skončily předčasně, opravy se na místě totiž nedaly zvládnout.

První jízdě Interserie v Mostě kraloval teprve šestnáctiletý sĺovenský jezdec Nicolas Kvašai na stroji Dallara F3 Opel. Trochu tak překvapil. Druhý dojel Fin Vanaselja s formulí Tattus Renault a bronzové místo si v první jízdě vybojoval Gregory Striebig na další formuli Renault. Silná formule Rakušana Randlshofera - Dallara Nissan skončila až na šesté příčce. Matador Manfred Kuhn do Mostu opět přivezl obstarožní Reynard BMW, se kterým závod dokončil na devátém místě.

Druhý závod znamenal druhé letošní vítězství Nicolase Kvašaie v Interserii Sprint Challenge. V Mostě tedy Slovák Kvašai jasně opanoval čelo závodů Interserie. Druhé místo opět vybojoval Fin Vanaselja s formulí Renault a třetí příčku si odvezl do Rakouska Randlshofer s Dallarou Nissan F3000. Šestý skončil Němec Fleischmann s další formulí Renault, kterou taktéž pilotoval sedmý Estonec Annus. Závody se jely společně s Austria Formel Renault Cupem.

Nejlepší čas víkendu docílil Slovák Kvašai a měl hodnotu 1,32.837, což značí průměrnou rychlost 163,6Km/h.