IRC v Rusku 2009: Škoda Motorsport s Fábií S 2000 ZLATÝ a navíc „double“ !!!!
     11.7.2009 13:25 - tisková zpráva

škoda motorsport slaví historický „double“ na ruské rally

Tovární tým Škoda Motorsport opanoval ruskou rally a stylem start – cíl obsadil první dvě místa v náročné šotolinové soutěži seriálu IRC. Na prvním místě se umístila posádka Juho Hänninen s Mikko Markkulou a za nimi se ztrátou 1 min. 20 vteřin dojela druhá tovární Fabia S 2000 posádky Jan Kopecký – Petr Starý.

Juho Hänninen předváděl během celé soutěže fantastický výkon a od samého začátku ujížděl všem soupeřům. Kromě jediné rychlostní zkoušky v závěrečném dni vyhrál Hänninen všechny erzety!!! Vynikající výkon předvedl týmový kolega Jan Kopecký, který rovněž od začátku do konce soutěže figuroval na druhé pozici. Škoda Motorsport tak slaví první vítězství na celkově čtvrtém startu v seriálu IRC a rovněž premiérový „double“ v celé své historii.

Michal Hrabánek, šéf týmu Škoda Motorsport, hodnotí skvělý úspěch celé značky: „Jsme všichni strašně šťastní, toto je největší odměna pro všechny v týmu, firmě Škoda a partnerům, kteří se na projektu Fabia Super 2000 podíleli, všem patří obrovský dík. Pro další pokračování projektu je vítězství na soutěži samozřejmě tím správným impulsem. Rozhodně neusneme na vavřínech, věřím, že tento historický mezník pomůže celému projektu v jeho další budoucnosti a přiláká potenciální zájemce o vůz Fabia Super 2000. Velmi si cením umění obou posádek a jsem rád, že jsme vybrali do týmu právě je. Jan Kopecký je stabilní jezdec, s kterým máme výborné dlouhodobé zkušenosti, zároveň ohromně jezdecky vyrostl. Juho Hänninen již na lednovém Monte Carlu ukázal, že bude velmi rychlý a osobně jsem rád, že předvedl naplno své kvality.

Udělali jsme skvělou reklamu značce Škoda a věřím, že to nebylo naše poslední slovo. Příští soutěží bude srpnová rally ve Zlíně, kde na nás bude díky domácímu prostředí upřena velká pozornost a pravděpodobně i velký tlak, ale všichni se již teď nesmírně těšíme.“

Juho Hänninen: „Fabia byla celou rally fantastická, děkuji všem v týmu za špičkovou práci. Od začátku jsem cítil, že jedu rychle, museli jsme však být velmi obezřetní kvůli spoustě kamení zejména během pátku a soboty. Soutěž jsme si se spolujezdcem užívali, ještě jednou všem obrovské díky.“

Jan Kopecký: “Děkuji celému týmu za skvělou práci a podporu, auto fungovalo celou soutěž bezchybně. Trať byla hodně náročná, někdy až moc rozbitá, ne všude se dalo kvůli spoustě kamenů jet naplno. Juho jel fantasticky, na něj jsme prostě neměli, on se na tomto povrchu snad narodil. Pro Škodu je to senzační výsledek.

Již teď se těším na srpnovou rally ve Zlíně, zvu tímto všechny fanoušky, bude to skvělá soutěž.“