Alpe Adria : Stíhací jízda Radka Rouse v Mostě vynesla nakonec alespoň šestou pozici
     13.7.2009 11:47 - tisková zpráva

Stíhací jízda vynesla nakonec šestou pozici

Sedmý závod evropského poháru silničních motocyklů Alpe Adria Cupu, který se jel na okruhu v Mostě velmi slibně pro kralického závodníka Radomila Rouse začínal, ale hned první zatáčka poslala jezdce z Třebíčska do úplně jiné role.

„Do závodu jsem šel z druhého místa a start mi vyšel jako dlouho před tím ne. Fakt jsem odstartoval velmi dobře,“ pochvaluje si úvod dalšího závodu Alpe Adrie Radek Rous, který sedlá stroj Yamaha R1 v kubatuře litrových superstocků. Jenomže hned za první zatáčkou přišly komplikace. „V první zatáčce jsem byl třetí, ale hned za ní jsem dostal highsidera a šel jsem z motorky. Sice jsem neupadl, motorku jsem udržel a vrátil se na ni, ale byl jsem poslední a musel jsem dotahovat.“

Stíhací jízda na mosteckém okruhu vynesla Rousovi nakonec šesté místo celkového pořadí a třetí pozici v domácím šampionátu. V domácím mistráku skončili před Rousem Filla i Mikšovský, i tak je závodník znojemského Klub racing teamu stále v čele průběžného pořadí Mistrovství České republiky.

Tři body za ním je Michal Filla. Další závod Alpe Adria Cupu se jede 25. a 26. července v chorvatské Rijece.