www.car.cz
 

Prasklá pneumatika připravila Matějovského v Brands Hatch o slušné umístění
     19.7.2009 21:58 - tisková zpráva


SEAT León Eurocup : Prasklá pneumatika připravila Matějovského v Brands Hatch o body

Michal Matějovský startuje v sobotu z 1. řady
- 17. 7. 2009, Brands Hatch

Matějovský před nadcházejícím závodem SEAT León Eurocupu nic neponechal náhodě a již od pondělí je v Brands Hatch. V pondělí 13. 7. celý den testoval, ale ke konci testů se objevila závada na převodovce. Mechanici proto převodovku před víkendem vyměnili a Michal tak mohl vyjet v pátek do prvního volného tréniku.

Při druhém pátečním volném tréniku se závada projevila opět i na nové převodovce. Michalovi mechanici tak měli znovu plné ruce práce, aby vůz připravili na blížící se měřený trénink, který se zde vyjímečně konal už v pátek podvečer. Vše se však podařilo a Michal se jim za dobře ovedenou práci odměnil 2. nejlepším časem, když ještě minutu před koncem vedl.

"Jsem velmi rád, že mechanici svoji práci skvěle zvládli, za což jim chci poděkovat. Podařilo se mi také zajet velmi dobrý výsledek v měřeném tréninku a na zítřejší závod se už velmi těším. Druhá startovní příčka je skvělá, čeká nás však velmi těžký 14ti kolový závod..."

Matějovskému patří nejrychlejší kolo v závodě
- 18. 7. 2009,

Neuvěřitelnou smůlu v prvním závodě na okruhu v Brands Hatch měl Michal Matějovský. Po skvělém startu se dostal do vedení, ale v zatáčce Druids nedobrzdil Michelisz a narazil Michalovi do dveří. Ten se na okamžik dostal mimo trať a zpět se vrátil až na 10. místě. Razantní jízdou snižoval ztrátu, ale jeho snahu o postup zmařila prasklá pneumatika.

Matějovský zajel do boxu, kde mu mechanici vyměnili levé přední kolo. Opět se vrátil na trať a stahoval ztrátu. Dokonce zajel nejrychlejší kolo, ale opět mu praskla levá přední pneumatika. "Dál už nemělo význam bojovat a vozidlo jsem odstavil," řekl zklamaný Michal. "Zítra to bude velmi těžké. Startuji z posledni řady, ale budu bojovat a doufám, že se dostanu na bodované místo."

Prasklá pneumatika připravila Matějovského o body
- 19. 7. 2009,

Krátce před polednem startoval v neděli 19. 7. jezdec týmu SUNRED-BRT Michal Matějovský v závodě 4. podniku seriálu SEAT León Eurocup z poslední řady, díky sobotnímu nedojetí. To zapříčinila dvakrát prasklá levá přední pneumatika.

Po startu se Michal postupně propracovával až na 5. pozici, ale pár kol před cílem mu opět praskla levá přední pneumatika. Problémy s pneu Pirelli meli o víkendu i další jezdci a závod také poznamenalo několik vážných havárií.

"Byl to opravdu smolný víkend, sice jsem byl jedním z nejrychlejších jezdců a auto fungovalo skvěle, ale nepřivezl jsem si ani jediný bod," konstatoval po závodě v anglickém Brands Hatch Michal Matějovský.

PR

ČSMS


 
 
Fotogalerie:   Matějovský a SEAT León Eurocup 2009 v Brands Hatch, foto týmu

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose