VW Polo Cup 2009: Tomáš Mičánek se na Oscherslebenu v závěru trápil s technikou
     3.8.2009 08:36 - tisková zpráva

Tomáš Mičánek se po Oscherslebenu posunul na osmé místo

Na osmé místo v průběžné klasifikaci po šesti závodech devítidílného seriálu VW Polo Cup se posunul v německém Oscherslebenu brněnský automobilový závodník a jediný český jezdec v soutěži Tomáš Mičánek. I když mu dva víkendové závody nevyšly zcela podle představ. V sobotním prvním klání skončil Tomáš na 12. místě a v nedělní odvetě dojel devátý. Přitom v měřeném tréninku i v kvalifikaci obsadil vždy páté místo.

Do sobotního závodu vyjížděl Tomáš Mičánek ze druhé řady a držel si také v úvodních pěti kolech svoji pozici z kvalifikace. "Nebyl jsem pod žádným psychickým tlakem, neboť jsme měli před dalšími závodníky slibný náskok. Jenže mě zradila převodovka a nešlo pořádně řadit. Závěr závodu byl pro mě trápením, propadl jsem se až na 14. místo a teprve v konci jsem stačil ještě se špatně ovladatelným vozem dva soupeře předjet," uvedl po závodě Tomáš Mičánek.

V nedělní odvetě si vedl Tomáš podstatně lépe. Startoval sice až ze třetí řady a dojel devátý. V redukovaném pořadí získal body za osmé místo, neboť před ním skončil jeden americký jezdec, jenž závodil pouze jako host.

"Tomáš je druhým nejmladším jezdcem seriálu a lepší se každým závodem. Bojuje. Ale ještě mu stále něco chybí. Zatím má na to, aby dojížděl mezi šestým až dvanáctým místem," zhodnotil kritickým pohledem výkony svého syna šéf stáje Jiří Mičánek.

"Když jej předjede nějaký soupeř, tak se z toho dlouho vzpamatovává. Stačí ho předjet ještě další jezdec a teprve potom se dostane opět do svého tempa," naznačil Jiří Mičánek možnosti ke zlepšení výsledků.

Výsledky
První závod (sobota): 1. Sandritter (Něm.) 23:39,798, 2. Steinhof (Pol.) -5,535, 3. Erhart (Něm.) -5,703,... 12. T. Mičánek (ČR) -23,603.

Druhý závod (neděle): 1. Sandritter 25:29,961, 2. Steinhof -3,742, 3. Erhart .7,760,... 9. T. Mičánek -16,649.
Průběžné pořadí po šesti závodech: 1. Steinhof 276, 2. Erhart 202, 3. Sandritter 199,... 8. T. Mičánek 92.