Rallyecrosař Petr Bílek jezdí fair-play. A nestěžuje si..
     Pavel Jelínek

Předposlední červencový pátek se Petr Bílek chystal do Maďarska na další závod rakouského mistrovství a SEZ. Díky spolupráci s Romanem Častoralem přijel na okruh včas (závodilo se již od soboty) a před početným publikem se rozhodně neztratil.

Zvítězil s drtivým náskokem v první i druhé sérii rozjížděk, třetí vynechal a šel se radši podívat, kde může soupeře případně předjet. Zřejmě dobře věděl proč…

Na start finále najížděla bílá Felície na PP. „J8 mám vždycky takové tušení. Čekal jsem nátlak, ranku. Ale že tě zvenku vystrčí do gum, to ne,“ říká Petr a jeho matka přikyvuje: „Před startem jsem Petrovi psala, ať si dá pozor na Schermanna.“ Po startu šel Bílek – jako již mnohokrát – do vedení, ale před první levotočivou zatáčkou dostal od Petrakoviche zprava ránu na zadní dveře. Nedalo se nic dělat, felicia skončila v pneumatikách. Navíc nešla hned zařadit „zpátečka“. Bílek vyjel na trať a ostatní měli náskok zhruba 350 metrů. Šlápl pořadně na plyn a …přední kapota se nadzvedla. V pneumatikách se odjistila rychlozávlačka a Petr tak chvílemi létal po okruhu s otevřenou kapotou.

Objíždím třetího jezdce. Říkám si, ten do mě nevrazí. Ale neodpustil si to,“ vzpomíná na cestu k bronzu vedoucí jezdec mistrovství SEZ a pokračuje: „Dojel jsem do cíle a vidím Petrakoviche a Schermanna, jak se objímají. Pomyslel jsem si: ´šaškové´. Vystoupil jsem z auta a odezva publika byla naprosto fantastická.“

Zvažovali jsme podání protestu, ale co si na nich vezmu? Akorát bych platil vklad. Ono se jim to stejně jednou vrátí,“ myslí si závodník. Vedle pohárů za třetí místo v mistrovství Rakouska a Maďarska tak dostal i cenu fair-play, že si nestěžoval.
Další start čeká Petra na domácí Sedlčanské kotlině. Celý tým Bílek motosport věří v úspěch, ke kterému by měl dopomoci i hlavní mechanik „Gaz“, který v Maďarsku nebyl.