Orwell Supersport Cup – Nürnburgring ovládli Němci
     Vladimír Rožánek

Další závody, celkově už 9. a 10. mají za sebou účastníci Orwell Supersport Cupu.
Na Nürnburgringu opět zavládly v ochozech německé vlajky. Celkem se německých vyznavačů rychlých prototypů sešlo 19 a na startovním roštu stálo celkově 36 strojů. Což vzhledem k historickému nádechu tohoto seriálu je obdivuhodné.

V kvalifikaci byl nejúspěšnější Němec Wido Roessler s McLarenem M6B, který disponuje šestilitrovým motorem a byl vyroben v roce 1968. Se silnějším 8,6 litrovým motorem byl hned za ním Peter Schleifer s vozem Lola T222. Třetím mužem kvalifikace se stal Angličan John Burton, ten na stroji Chevron B26.

První závod byl pořadím v cíli totožný s kvalifikací, čtvrté místo obsadil Hoffmann s McLarenem M8F a pátý Silvio Kalb. Ten proháněl po závodní dráze svůj Marsch 76S.

V desáté jízdě sezóny zvítězil s náskokem necelých 21 sekund Peter Schleifer z Německa, druhý byl jeho krajan Roessler a třetí opět John Burton. Ten také vede celkovou klasifikaci Orwell Supersport Cupu, před  Němcem Schleiferem a Angličanem Pricem.

Teď si dá tato série 54 dní odpočinek a další závod uvidí diváci v belgickém Spa 8. – 10. Října.