MORGAN CHALLENGE 2010: Michal Pavlík skončil v Brands Hatch druhý
     5.7.2010 14:04 - tisková zpráva

Okruh v Brands Hatch byl minulou sobotu místem šesté zastávky letošního ročníku značkového seriálu Aero Racing Morgan Challenge 2010. 23 vozů na startu a tropické horko byly hlavní znaky tohoto závodu, který se jel na krátké verzi zdejší trati v rámci závodního víkendu pořádaného britským AMOC (Aston Martin Owners Club). Brněnský jezdec Michal Pavlík si s vozem Morgan 4/4 Sport Competition, který pohání motor Ford o objemu 1.600 ccm, připsal body za druhé místo ve třídě E, když nestačil pouze na Marka Gilbarta Smithe s extovárním Morganem +4, který disponuje rovněž motorem Ford, avšak dvoulitrovým. V průběžné klasifikaci si však upevnil své vedení, neboť britský jezdec nestartuje v celém seriálu a tak i body za druhé místo mají cenu zlata. „Rozdíl mezi námi byl v kvalifikaci i v závodě 0,8 sec. na jedno kolo, což při rozdílných možnostech obou vozů, které spočívají jednak v rozdílném výkonu motoru a druhak také v předepsané rozdílné šířce pneumatik, považuji za velmi přijatelné. V neposlední řadě Mark tento okruh zná dobře a já jsem tam byl úplně poprvé. Radost mám rovněž z toho, že se mi podařilo připsat si plný počet bodů ve třídě A závodu Thoroughbred Championship, který byl mým druhým startem v Brands Hatch ve stejný den.“ říká samotný jezdec. Aero Racing Morgan Challenge i Motoring Classics Thoroughbred Championship pokračují dalším závodem v neděli 25. 7. 2010 na okruhu v Mallory Parku. PR ilustrační foto jiného Pavlíkova vozu Neprošlo jazykovou korekturou

Fotogalerie:   Test Jirky Mičánka s vozem Picchio LMP 2/SR2, foto týmu