Superfund F3000 Euro Series – I po Donningtonu vede Del Monte
     Vladimír Rožánek

Další, již šestý díl závodů Superfund Euro F3000 Series, jsme mohli sledovat na brotském okruhu v Donningtonu. Letošní premiéru si v Euro F3000 odbyli jezdci V. Petrov z Ruska za team Euronova a J. de Pourtales z Francie v teamu Scuderia Fama. Na start se tedy postavilo patnáct vozů Lola B 99/50 s identickými motory Zytec.

Tréninkovým jízdám na 3.149m dlouhém okruhu dominovala stáj John Village Automotive, za kterou v Brně při úvodním podniku startoval náš Kostka. Nejlépe si počínal Brit A. Lloyd před Novozélanďanem Johnem Reidem, z téže stáje. Třetí místo zbylo na Nicky Pastorelliho z Holandska. Prozatímní leader Del Monte skončil tréninkové jízdy až sedmý. Vítěz A. Lloyd dosáhl průměru na jedno kolo v podobě 189,5Km/h.

Mathias Lauda v Brně 2004 @ foto Nesrovnal

Závod nejlépe odjel a premiérové první vítězství si z Donningtonu odnesl Novozélanďan Johnny Reid z JVA. Na místě druhém se umístil Rakušan Norbert Siedler z teamu ADM Motorsport, třetí místo obsadil Christiano Tuta Rocha z Brazílie, jezdící za Euro 3000 Racing, stejně jako Mathias Lauda. Ten dojel na Donningtonu až sedmý. Smůlu měli nejen vítěz tréninku A. Lloyd z Anglie, ale také všechny 3 vozy stáje GP Racing s piloty Del Montem, Gravesem a Hodenquem, ti totiž cíl závodu neviděli. Nováček Pourtales dojel osmý a Petrov závod nedokončil. Na první tři závodníky v pořadí čekalo i tentokrát 10000, 5000 a 3000 Euro. Mužem závodu byl vyhlášen Rakušan Auinger. V celkové klasifikaci Superfund Euro F3000 Series si stále, i přes nedokončený závod udržuje vedení Ital Fabrizio Del Monte. Zatím má na druhého Nicky Pastorelliho z Holandska náskok 9 bodů, třetí je pak Rakušan Auinger. Mathias Lauda prozatím nijak výrazně nepromluvil do pořadí a patří mu až deváté místo.