Dragstery zakončily letošní sezónu v Hoškovicích

V sobotu 28 srpna zažilo Hoškovické letiště letos již naposledy hřmění motocyklů – dragsterů. Jezdce čeká již pouze jeden volný závod v Kolíně, a proto většina z nich využila poslední možnost k získání bodů do Mistrovství ČR.

Zmoklá letištní plocha a bezvětří – takové bylo sobotní ráno. Teprve kolem jedenácté hodiny byla trať suchá a kvalifikace mohly začít. Jezdci absolvovali tři kvalifikační jízdy, ve kterých nebyla nouze o neuvěřitelné časy, za které jezdci čtvrtmílovou trať zdolávali. Hned v prvních kvalifikacích se čtyři jezdci kategorie Competition dostali hodně pod 9s.  Tomáš Sulek vytvořil nový český rekord, když projel čtvrt míle za 8,421 s.

Do odpoledního závodu nastoupilo 32 jezdců v 6 třídách. Ve Street 10,5 suverénně vyhrál Pavel Snítilý na TL1000S, ve Street Twin 1  Jakub Janoušek, jehož Harley byl letos neporazitelný. Ve třídě Super Street Bike se vyřazovacím pavoukem do finále statečně dostali Petr Kubíček a Jan Kouba, který měl ale problém na startu a tak Kubíčkovo GSX-R1000 již nedohnal. Ve třídě Junior Dragster předvádí Hanka Hlaváčová na své šestikvaltové Yamaze neskutečné výkony a první místo si opravdu zasloužila. Třídě National Dragster letos vévodí Marek Richter a nejinak tomu bylo i v Hoškovicích.

Ve třídě nejsilnějších speciálů - Competition Dragster startovala celá česká špička. V prvních jízdách byl nejzajímavější souboj Otty Knebla a Pavla Bajera, kdy se oba prořítili čtyřistametrovou tratí v časech 8,889 a 8,461. Postupoval Pavel Bajer, který však měl v další rozjížďce s Martinem Řehounkem přečasný start a do finále postoupil Martin.

Druhou stranou vyřazovacího pavouka se bez soupeřů probojoval do finále Tomáš Sulek. Ve finále se na start postavily dva motocykly s kompresory – přeplňovaný patnáctistovkový boxer Sulkar a Řehounkův „drak“ s motorem GSXR1100 . Ve velkém finále vyhrál Tomáš Sulek. Vítězstvím v Hoškovicích si připsal cenné body a stal se tak Mistrem ČR pro rok 2004!

Drag Day provázel jako vždycky bohatý doprovodný program. V Lady´s Sprintu vyhrála Mirka Švamberková. Kaskadéři Marek Matoušek a Aleš Polák vyplňovaly volné chvíle, kdy jezdci chladili své motory a svými neuvěřitelnými kousky přiváděli diváky do varu.

Další hvězdou dne byl David Brykner. Po jednotlivých pokusech během dne se mu nakonec v odpoledních hodinách povedly překonat rekordy v tzv. „bruslení za motocyklem a autem“.

Jeho výkon 219 km/h za motocyklem a 252 km/h za autem bude zapsán do Guinnessovy knihy rekordů!
Drag Day skončil a kromě jezdců se na cestu domů vydalo přes tisíc spokojených diváků.