Vydařený slovenský víkend Brňana Miloslava Kárného s bronzovou tečkou
     23.5.2011 10:19 - tisková zpráva

Na druhý podnik seriálu Eastern Europe Cup na Slovakiaring vyrazil tým brněnského závodníka Miloslava Kárného až na poslední chvíli a vzhledem k neradostné finanční situaci i ve velmi úsporné variantě a bez velkých očekávání. Vše bylo nakonec úplně jinak.

Ve volném tréninku seděl Kárný letos poprvé v zavodním voze a tak začal zvolna. V kvalifikaci už ale „zatáhl“ a v posledním měřeném kole se dostal na výborné páté místo.
První závod začal hromadnou havárií hned v první zatáčce. Vzápětí byl na trať vyslán Safety Car, který tam strávil téměř půl závodu. Po restartu se Kárný usadil na pátém místě,
na kterém také dojel do cíle. Několik hodin po závodě byl však s několika dalšími jezdci potrestán penalizací 10 sekund za údajné předjíždění pod žlutými vlajkami a propadl se na
6. místo.

Žádný z potrestaných jezdců si nebyl svého přestupku vědom a kvůli rozhodnutí sportovních komisařů panovala v depu velká nespokojenost.

Start druhého závodu nebyl tak dramatický jako u prvního a celý závod se nakonec odjel bez asistence Safety Caru. Miloslav Kárný se spolehlivou jízdou dokázal vyhnout všem strkanicím a karambolům, které z větší části způsobili ne zrovna ohleduplně závodící jezdci Clio Cupu. Zhruba v polovině závodu se propracoval na čtvrté a potom i na vynikající třetí místo,
na kterém projel i pod šachovnicovou vlajkou.

Po převzetí poháru za třetí místo Kárný uvedl: „Byl to vydařený víkend. Je to příjemné. Nepočítal jsem s tím, protože to byl můj první letošní závod s Octavií a také v poli Renaultů Clio, které jsou mrštné a není vůbec snadné je předjet.“

Další akcí, kde můžete vůz brněnského týmu vidět je prestižní brněnský Autosalon. Octavia bude vystavena v pavilonu G1 v rámci Výstavy závodních speciálů, kterou pořádá TV Motormix ve spolupráci s BVV.