Jezdci Liqui Moly Komvet Racing Týmu zářili na Vrbenském vrchu.
     4.7.2012 13:49 - Jirka Navrkal

Ve vítězném tažení pokračovali po měsíční pauze jezdci Liqui Moly Komvet Racingu v pátém dvojzávodě automobilů do vrchu,  Liqui Moly Berg Cup 2012. Ten se jel na tří kilometrové trati ve Vrbně pod Pradědem jako VI. ročník Vrbenského vrchu. 0 mistrovské body přijelo bojovat více jak šedesát jezdců na soudobých závodních vozech.

V sobotním závodě patřilo po dvou absolvovaných jízdách prvních pět míst jezdcům LMKRT v pořadí Komárek, Rybníček, Zeman, Trnka a Šubrt. Do první desítky se ještě dostal sedmý Špalek a desátý Meixner. I nedělní závod vyhrál Komárek, druhý dojel Rybníček na třetím místě skončil Trnka, který na čtvrté místo odsunul Zemana. Sedmé místo patřilo Šubertovi, osmé  Špalkovi a dvanácté pak Meixnerovi.

Marek Rybníček se ve Vrbně pod Pradědem poprvvé představil nejenom v roli závodníka, ale také jako novopečený  otec svého syna Marečka. Srdečně blahopřejeme.

A co Marek Rybníček řekl o tomto závodě: „Byl to pohodový závod v krásném prostředí bez větších problémů. Na startu se neobjevil Vojta Staněk, který byl v tomto termínu na dovolené. Jediným šrámem závodu byla vážná havárie Dominiky Benešové, která naštěstí vyvázla bez zranění.“

Rolex Milgauss Replica

Seriál bude pokračovat již o tomto víkendu a to opět na severní Moravě, kde se uskuteční nedaleko Šumperka I. ročník závodu Bušín – Hambálky na trati dlouhé 2,6 km.

Výsledky:

Sobota 1. Komárek (Norma M20F) 2:32,39 min., 2. Rybníček (Mitsubishi Eclipse EVO 650) +3,73 sek., 3. Zeman (Mitsubishi Lancer EVO VI) +9,97 sek., 4. Trnka (Norma M20F) +11,38 sek., 5. Šubert (Mitsubishi Lancer EVO IX) +15,67 sek.

Neděle: 1. Komárek 2:31,11 min., 2. Rybníček +4,54 sek., 3. Trnka +11,57 sek., 4. Zeman +11,67 sek., 5. Mlejnek (Liberec – Opel Lotus) +13,56 sek.

Absolutní pořadí po pěti dvojzávodech: 1. Komárek 395 b., 2. Rybníček 346 b., 3.Replica Watches Trnka 323 b., 4. Novický (Reynard 032 F3) 270 b., 5. Špalek (Mitsubishi Lancer WRC 05) 266 b., 6. Šubert 208 b., 7. Zeman 160 b., 8. Mlejnek 146 b., 9. Stehlík (KV Motorsport Tým – Mitsubishi Lancer EVO IX) 128 b., 10. Boháč (LRT – Boháč Milan s.r.o. - Renault Clio) 124 b., ….15. Staněk (Peugeot 106 Maxi) 72 b., ...17. Meixner (Mitsubishi Lancer EVO VIII) 60 b.