Kvalifikace v Zolderu : Double pro Buggyru

Hned dvojnásobný triumf slavil Buggyra Truck Racing Team v průběhu nedělní kvalifikace Velké ceny Belgie v Zolderu. Z prvního místa se radoval Ludovic Faure, za ním dojel David Vršecký, třetí skončil Druckenmuller.

Pohromou naopak skončil závod pro největší favority. Již v zaváděcím kole totiž ohlásil vítěz z Mostu Albacete problémy s turbodmychadlem. Zbytek závodu pak odkroužil a po sedmi kolech odjel do depa. Prakticky stejný osud čekal vedoucího muže průběžného pořadí Markuse Oestreicha na VW-Titan. Odstartoval sice nejlépe, v průběhu prvního kola si vypracoval půlsekundový náskok před Faurem.

„Rozhodně jsem nejel naplno, čekal jsem, jak si povede Markus,“ řekl Ludovic vzápětí po dojezdu. „Z boxů jsem dostával informace o časech, věděl jsem, že ač netlačím na pilu, jedu stejné časy jako Markus. Na poslední dvě kola jsem si připravoval útok.“ K tomu však nakonec ani nedošlo. V průběhu šestého kola začal Oestreich zpomalovat, vzápětí se přes něj dostaly nejen obě Buggyry, ale také týmový kolega Druckenmuller.

V samotném závěru pak musel skousnout vedoucí muž průběžného pořadí hořkou pilulku. Kolo před koncem byl totiž ke všeobecnému veselí předjet Maurice Monfrinen. „Budeme s Ludem startovat z první řady, co více si přát,“ prohlásil po dojezdu do cíle druhý David Vršecký. „Nezlobily mě brzdy, věřím, že v hlavním závodě to bude ještě lepší.“