Sardínie: Těžké časy pro tým Peugeot. Marcus až sedmý
     tisková zpráva

Italská rallye (1. – 3. 10. 2004)

Marcus Grönholm dokončil premiérovou Italskou rallye na ostrově Sardinie na sedmé pozici. Pro Peugeot ale nebyla nová italská soutěž příliš šťastná a to z mnoha důvodů. Grönholmova vytrvalost přinesla týmu Peugeot jen čtyři body do šampionátu značek.

Ještě minulý rok se jela Italská rallye na asfaltech v okolí San Rema, ale letos se celý podnik přesunul na šotolinové tratě Sardinie. Na středomořském ostrově bylo během všech tří soutěžních dnů sucho a horko Až do deváté rychlostní zkoušky bojoval Marcus Grönholm o vítězství, pak ho ale o veškeré naděje připravila porucha turba, díky které ztratil více než dvacet minut. Fin se propadl až na devatenácté místo, ale nepřestal bojovat. Vyhrál další dvě rychlostní zkoušky a získal body alespoň pro tým Peugeot.

Byla to těžká soutěž, po které se cítím frustrovaný a zklamaný,“ řekl Marcus. “Chvíli mi trvalo než jsem našel správné tempo, ale nakonec jsem dostal auto do ruky. Myslím, že jsme opět dokázali, že 307 WRC může na šotolině vyhrávat. Těším se, že nyní prokáže své kvality i na asfaltu, čekají na nás Korsika a Španělsko.“

Harri byl nucen odstoupit již druhý den, a to z velmi pěkného šestého místa. Příčinou byly problémy s transmisemi.

Šéf týmu Peugeot Corrado Provera soutěž okomentoval takto: “Opět jedeme domů bez úspěchu. Harri i Marcus se velmi snažili, na stupně vítězů však znovu nevystoupili. Příčiny můžeme hledat jen sami u sebe. Je jasné, že nás čeká ještě hodně práce. My se ale nikdy nevzdáváme …“

Dalším podnikem světového šampionátu je asfaltová Rallye de France – Tour de Corse. Na tomto ostrově by tým Peugeot rád navázal na svou výbornou dosavadní bilancí.