Orwell Supersport Cup 2004 – Burton již o vítězství nepříjde
     Vladimír Rožánek

Pohár určený sportovním prototypům, a který má hlavní členskou základnu v Německu, si dal po 54 denní odmlce dostaveníčko v belgickém Spa. Na startu opět stálo 35 těchto historicky vyhlížejících strojů, bylo se tedy na co dívat.

John Burton si při předposledním závodě vychutnal celkové vítězství. Ve Spa se mu dařilo, dvakrát zvítězil ve své divizi E, která bývá nejpočetněji obsazována. Celkové vítězství, ani vítězství ve třídě E mu již nemůže nikdo sebrat.
Kvalifikace zastihla v nejlepším světle Němce Schleifera s Lolou T222, která disponuje 8,6 litrovým motorem. Z druhého místa startoval do závodu Frank Bradley s Marschem 707  Oba jezdci jezdí třídu A, tedy nejsilnější stroje. Silvio Kalb na March 76 S, dojel třetí. Ten měl jen dvoulitrovou techniku, která startuje ve třídě E.

Edita Prášková Baghira Škoda 720 @ fot Vláďa R

První závod nejlépe vyšel Britu Johnu Burtonovi, druhý skončil Němec Silvio Kalb a na třetím místě dokončil závod Richard Piper s Chevronem B19.

Druhý závod pro změnu vyhrál Němec Schleifer s Lolou T222 a zužitkoval tak sílu svého stroje. Jako druhého v cíli viděli diváci Johna Burtona. Třetí skončil Němec Kalb na Marsch 76 S. Trochu překvapivé čtvrté místo získal Ital Cosimo Turizio na Oselle PA 4.
Mnoho se nedařilo druhému muži tréninku Franku Bradley, který se silným 8,8 litrovým strojem zajel jen celkové 6. a 13. místo. Sílu strojů totiž v tomto seriálu někdy předčí jezdecké umění.