Okruhy v roce 2004 – Mercedes a zase Mercedes
     1.1.2000 00:01 - Vladimír Rožánek

Vracíme se ještě k okruhové sezóně 2004, která uzavřela ročník posledním závodem D4 v Brně při Epilogu. Tituly letos patří v D2 Horňákovi, v D3 Mičánkovi Jun. a v D4 Charouzovi.

Divize 2 opět předvedla v sezóně rozpačité představení. Nebýt několikerých návštěv rakouského poháru Lista Formel Masters a při posledním závodě polského šampionátu, byl by asi startovní rošt velmi strohý. Tato divize bývala v minulosti hodnotnější, ale nezájem českých jezdců startovat na okruzích v D2, bude zřejmě znamenat její brzký zánik. Titul letos patří Slováku Horňákovi s formulí Renault, druhé a třetí místo již patří Rakušanům, kteří se snaží prosadit v poháru Lista Formel Masters, Omega Seamaster Planet Ocean Replica pro začínající rakouské a švýcarské závodníky.

Mirosla Horňák - Formule Renault v Mostě @ foto Vladimír Rožánek

U nás se šance pro mladé, nebo začínající závodníky jmenuje divize 3, neboli NF1400. Velmi zajímavé souboje letos předváděli především Mičánek a Palmi. Nakonec se více štěstí přiklonilo k Mičánkovi a titul mu s jeho 135 body patří zcela zaslouženě, vždyť zvítězil celkem 6 krát. Palmi se musel spokojit s druhým místem, které uhájil při posledním závodě v Brně. Třetí místo patří pravidelně bodujícímu Lešínskému. Tato sezóna mnoho nevyšla Chabrovi, který trpěl spolu se svým vozem Tomis 99-03.  Je potěšující, že se objevila nová jména, jako Matzske, Král, Zeidler, nebo Kout. V příští sezóně se můžeme těšit také na již hotové nové vozy Autola a Elsu

Martin Matzske - Tomis 99-02 @ foto Vladimír Rožánek

Divize 4 nepřinesla žádné překvapení. Suverénně zvítězil Antonín Charouz se svým Mercedesem Benz DTM 4,0. Těžko se pro jeho velmi rychlý Mercedes hledá konkurence, což nebaví ani jezdce, ani diváky, kteří do ochozů hledali cestu jen sporadicky. Ono, jak také prohlásil Robert Šenkýř, se těžko závodí o první místo, když tam jede bezkonkurenční MB.
Souboj Šenkýře s BMW a dvou vozů Porsche byl při Podzimní ceně Brna velmi pěkný a zajímavý, jen by mu více slušelo bojovat o první místo. Druhé místo v D4 celkově patří Slováku Bezákovi s Porsche 911 GT3 Cup. Ohromující je při tom rozdíl mezi prvním Charouzem, který díky 11 vítězstvím nasbíral 220 bodů a Bezák jen slabých 95.Třetí místo patří Maděryčovi s Audi A4 ST. Tituly se také udělovaly ve třídě do 2000ccm. Tu suverénně vyhrál právě Maděryč, rozdíl 86 bodů komentář nepotřebuje. Druhé místo patří Vladimíru Ostaševskému, který se svým Peugeotem 306 nasbíral bodů 95. Za ním oslavil třetí místo Pavel Sukop s Cliem RS. Ve třídě 1600ccm se radoval o jediný bod zvítězivší Paseka, před Bažatou, oba jeli se Škodou Fábia. Paseka se ale může radovat pouze z vítězství ve třídě, mistrovský titul byl pro letošek vypsán jen pro třídu 1400ccm, ve které zvítězil Petr Januška na Pick-upu. Druhé místo patří Marhoulovi s Fábií a třetí byl pro letošek
Hájek.

Bratři Hajdůškové - Tatra Ecorra V8 @ foto Vladimír Rožánek

Pohár týmů také odváží AMG 3000 Mercedes, ale o 2. – 3. místo se sváděl boj i při posledním podniku. Druhé místo pak patřilo o dva body týmu Bohemia Racing Team a třetí skončil Mičánek Motorsport