FIA GT v Číně – Vonka zajel nejlepší letošní úspěch. Bronz v N-GT
     1.1.2000 00:01 - Vladimír Rožánek

Poslední závod série FIA GT, který se příštím rokem stane sérií světovou, se konal v čínském Zhuhai. Na start, i přes velkou vzdálenost z Česka, se opět postavil brněnský Jan Vonka, se svým Porsche 911GT3. Na startu se představilo 29 vozů.

Kombinovanou kvalifikaci, ve které se vybírá lepší ze dvou časů, vyhrála dvojice Bobbi – Gardel na Ferrari 550 Maranello. Stále se zlepšující formu potvrdili v kvalifikaci jezdci teamu AF Corse, který letos již několikrát nasadil vozy Maserati MC 12. Pátý nejlepší čas předvedl Sallen S7R v podání trojice Lechner jun.- Margaritis – Konrad. Sallenům nějak ke konci sezóny dochází dech, dvojice Alzen, Bartels byla dokonce až osmá.

Poslední závod sezóny se nejlépe vydařil oběma vozům Maserati MC 12. Vítězná dvojice se jmenovala Bertolini – Salo a druhá do cíle s malým odstupem dojela dvojice Herbert – De Simone. Na příští sezónu se můžeme těšit, se stejným vozem se možná objeví Robert Pergl a pražský team Menx. Třetí dojeli Bobbi se Gardelem na Ferrari 550 Maranello. Zatím utrpením jsou výsledky vozů Lamborghini Murcielago R-GT, které nasazuje team DAMS.
Choi – Ma – Chan si odbyli premiéru, ale na lepší, než 19. místo jejich snaha nestačila. Kategorie N-GT zaznamenala velký úspěch našich. Jan Vonka se spolujezdcem Konopkou, obsadili třetí místo v kategorii N-GT, což je Vonkovo nejlepší letošní umístění v závodech FIA GT!

FIA GT z Brna 2004

Z vítězství v kategorii GT se radovala posádka Cappellari – Gollin s Ferrari 550 M, kteří se již posledního závodu nezúčastnili a povolili tak start další italsko – francouzské posádce.
Tato dvojice patřila také do vítězného teamu BMS Scuderia Italia, která suverénně ovládla klasifikaci jednotlivých teamů. V kategorii N-GT, ve které letos jezdil i náš Vonka, oslavili titul Maassen s Luhrem na Porsche 996 GT3 RSR a team Freisinger Yukos Motorsport. Náš Jan Vonka byl se svým Porsche klasifikován v kategorii N-GT na pěkném 12. místě a navázal tak na desáté místo Roberta Pergla z minulého roku. Mezi teamy patří Vonka Racingu šesté místo. Slovák Miro Konopka, který se pravidelně účastnil letos MMČR na okruzích, si domů odvezl 21. místo a 57. skončil Jaroslav Honzík, jenž se však spolu s dalším Slovákem Machánkem, zúčastnil jen brněnského klání.