Rallye du Var: Víkendové sólo pro C2 - Vítězství pro Morela
     1.12.2004 12:03 - tisková zpráva

Paříž, 29.listopadu 2004 - Mistrovství Francie v automobilových soutěžích ukončila jubilejní 50 Rallye du Var (26.-28.11.). Poslední zvonění přineslo velký úspěch vozům Citroën C2, které uspěly jak v kategorii Super 1600, tak v pohárové soutěži Challenge C2.

Dvakrát na stupních vítězů byly posádky vozů Citroën C2 ve třídě Super 1600, Yoann Bonato (Benjamin Bouloud) skončili druzí, Marc Amourette (Gwenola Marie) třetí. Obě posádky potvrdily, jak mocnou zbraní je malý Citroën. Úspěch ve Var podtrhli ještě Patrick Henry (Jean-Paul Chiaroni) těsně pod stupni vítězů a solidním výsledkem také Gérald Lonjard (Philippe Gidel).

Před startem do poslední rychlostní zkoušky soutěže byl boj o přední příčky hodně zajímavý. Všechny tři posádky na vozech Citroën se vešly do 8 sekund. Nakonec nejlepší výsledek pro C2 celé sezony zajel mladý Bonato. „Bylo to velmi obtížné, musel jsem jet hodně rychle, i když trať byla kluzká. Jsem rád, že tohle auto nemá chybu.“

Třetí příčka Amouretta jen dokládá péči, kterou se snaží stáj Citroën Sport věnovat co nejširšímu okruhu pilotů, byť startují v soukromých stájích. To je i případ Amouretta ve stáji Kronos (Belgie). Tito jezdci mají k dispozici materiál a díly totožné s továrním týmem.

10.   E. Guigou/A. Delebecque (Renault Clio)                 + 14 min 07,7 s

11.  G. Lonjard/Ph. Gidel (Citroën C2 S1600)                      + 14 min 42,5 s

19. Th. Mattei/J-J. Pietri (Citroën C2 Challenge) + 19 min 42,1 s

Mistrovství Francie značek:

1. Renault 20 bodů, 2. Peugeot 17, 3. Citroën 12

Mistrovství Francie „pilotů“, konečné pořadí:

1. S. Sarrazin 108 bodů, 2. A. Bengué 108, 3. S. Jean-Joseph 86, 4. B. Rousselot 80, 5. N. Bernardi 73, 6. C. Robert 57, 7. B. Bouffier 49, 7. E. Mercier 49, 9. E. Lafont 45, 10. P. Henry 40,…18. M. Amourette 20,… 21. Y. Bonato 18, …28. G. Lonjard 11…

Radost pro Canivenqua

V pohárové soutěži Challenge C2 Rallye byla situace v boji o titul obdobně dramatická. Před závěrečnou „erzetou“ mohli tři piloti dosáhnout na kýženou metu. Nakonec si pro celkové pohárové prvenství dojel Guillaume Canivenq, jehož stíhala smečka pronásledovatelů na čele s Pascalem Mackererem (dojel tuto RZ se ztrátou 1,6 s) a Jean-Renaud Marchalem (-6,5 s). Ještě z 8. místa útočil Christophe Voirin, aby byl nakonec diskvalifikován pro neprojetí jedné kontroly. Vítězství v poslední rallye si připsal Korsičan Thierry Mattei, pilot Formule Promotion Citroën, v níž začínal už v roce 1991. Celkově v poháru skončil osmý.