Kuriózní finiš Šumavy. Oba Vojtěši v cíli ve stejném čase
     19.2.2005 18:30 - Pavel Jelínek

Porucha převodovky ukončila kralování dvojnásobného českého šampiona v automobilových soutěžích Václava Pecha na Rallye Šumava Klatovy 2005. Vítěz páteční první etapy musel kvůli defektu v desáté rychlostní zkoušce, tedy již v sobotu dopoledne, z prvního místa odstoupit.

Nicméně náplastí na tuto  smůlu by mohl být alespoň prvenství ve Winter cupu, které by  mu díky  třem  prvenstvím  ze  čtyř započítávaných výsledků nemělo  uniknout.

Vzápětí měl  snad ještě větší smůlu oblíbený  Emil Triner, který havaroval a byl nucen odstoupit ze druhého místa, které s nevelkým  odstupem držel prakticky od začátku soutěže.  Údajně  docela slušně poničil  svoji Octávii WRC, s níž  to  pro něj první ostrý start v rallye po třech letech  s vozem SEAT Cordoba WRC. Po jeho havárii byla  RZ přerušena, ale ke zranění   naštěstí nedošlo.

Až do  cíle ale  dojely oba vozy  ( Peugeot 206 WRC) bratrů Vojtěchových. Nakonec došlo k ohromné   kuriozitě - oba liberečtí jezdci dojeli ve zcela stejném čase.  Podle dostupných informací vyhrál ten , který byl lepší v RZ 1. A to byl  Tomáš, který byl  šestý, zatímco  Štěpán  dojel   až jako  dvanáctý.

Štěpán Vojtěch byl na trati RZ 13 dokonce  mimo trať, čímž ztratil kolem 1,5 minuty, ale nakonec se dokázal dotáhnout zpět  do čela.

Třetí skončil  úřadující mistr republiky Jan Kopecky, který tak začal sezónu velmi dobře. Jak je ovšem znáímo, jezdec nepočítá  s  účastí  ve všech podnicích ani s  obhajobou  titulu - leda, že by  tým přehodnitol plány..... Hlavním programem pro něj  ale jistě budou starty v zahraničí, ať již opět s lancerem, či  s tovární Fábií WRC.  Jan Kopecký ztratil na obě  vítězné posádky necelou minutu - jen 46,1 sec a chvíi  se držel i na druhém místě.

Naši jezdci tedy tentokrát nedostali takovou  "nakládačku", jako v lednu v  Rakousku. Nejlepším Rakušanem byl čtvrtý Baumschlager. Celkově sedmý dojel Arazim a  osmý Trojan. Slušným výsledkem  se blýskl také Slovák Josef Béreš, který skončil  pátý a porazil tak  většinu našich  enkařů (PVařů) s  vyjímkou Kopeckého.