Vzpomínka na Jana Trajbolda seniora. Od Škody k BMW i Porsche
     27.2.2005 17:25 - Pavel Jelínek

Rádi bychom Vám připomněli významné výročí ve světě českého motorismu.
Dne 12. března 2005 by se dožil 60ti let šestinásobný mistr Evropy v historických rallye pan Jan Trajbold starší.

Byli bychom rádi, kdyby jste věnovali alespoň malou vzpomínku tomuto výročí prostřednictvím našich stránek.

Šestinásobný mistr Evropy v historických rallye Jan Trajbold by se 12.3.2005 dožil šedesáti let. Za volantem soutěžního vozu strávil téměř tři desetiletí, ve kterých získal mnohé úspěchy. Stejně jako u většiny českých jezdců jsou jeho začátky spojeny s vozy Škoda, jimž byl věrný po dvě dekády. Dvakrát vyhrál Pohár míru a přátelství, což byl v podstatě evropský šampionát socialistických zemí. Na počátku devadesátých let se rozloučil s vozy Škoda a brzo ho zlákaly závody historických vozů. Nikdy se netajil svou slabostí pro vozy BMW a s modelem 1800Ti vyhrál dva evropské tituly. Pro boj o příčky nejvyšší však byl později zapotřebí silnější vůz a tyto nároky splňoval Porsche 911, se kterým triumfoval čtyřikrát v řadě.

Automobilové soutěže byly pro Jana Trajbolda vším a kolem nich se točil i život celé rodiny. Manželka Eva s ním usedala prakticky po celou kariéru do soutěžního vozu na sedačku spolujezdce, výjimkou bylo jen období péče o tři potomky. Trajbold působil řadu let jako finanční ředitel Charouz Holdingu, ale nikdy se netajil tím, že v kanceláři nikdy dlouho nevydržel a pokud to šlo, kochal se jízdou soutěžním vozem.

Jan Trajbold

(12.3.1945-22.10.2001)

1972 první závod kariéry

1979 vítěz Poháru míru a přátelství

1981 vítěz Poháru míru a přátelství

1987 první start ve veteránských soutěžích

1992 mistr Evropy v historických rallye (BMW 1800Ti)

1995 mistr Evropy v historických rallye (BMW 1800Ti)

1997 mistr Evropy v historických rallye (Porsche 911)

1997 vítěz Zlatého Volantu Světa motorů

1998 mistr Evropy v historických rallye (Porsche 911)

1999 mistr Evropy v historických rallye (Porsche 911)

2000 mistr Evropy v historických rallye (Porsche 911)

Ve šlépějích Trajbolda seniora kráčel také junior, který   okusil  i  vůz třídy  WRC. Pak se ovšem z této kategorie poněkud vytratil.