Jirka Mrkývka - super start do MS
     Pavel Jelínek

Mimořádně skvěle  vstoupil na okruhu ve Valencii do právě započatého mistrovství světa superbiků český jezdec z jihomoravské metropole Jiří Mrkývka. Na okruhu ve Valencii v úvodním podniku sezóny  obsadil v první jízdě výborné desáté místo a připsal si za něj nepochybně nečekaných  šest bodů.

Připomeňme, že  za celou loňskou sezónu  stejného  šampionátu  získal  český mistr v  této  třídě získal pouze dva světové  body. Druhou jízdu ale bohužel Jirka Mrkývka s motocyklem Ducati nedokončil a na  úspěch již  dále nenavázal.  Snad se to podaří v  příštích závodech,  z nichž nejdříve  se pojede  za mořem -  28. března na australském Phillip Islandu.

Výsledky Valencie 2004:

První jízda: 1. Toseland (Brit./Ducati) 42:39,266, 2. Chili (It./Ducati) 42:43,964, 3. Walker (Brit./Petronas) 43:01,375, ...10. Mrkývka (ČR/Ducati) -1 kolo.

Druhá jízda: 1. Haga (Jap./Ducati) 37:32,364, 2. Toseland 37:34,133, 3. Martin (Austr./Ducati) 37:42,385, ...Mrkývka nedokončil.

Průběžné pořadí: 1. Toseland 45 b., 2. Chili 33, 3. Haga 25, ...14. Mrkývka 6.

PS: Jirkové, gratulujeme