Jakub Smrž v Číně neuhájil pozice a klesnul.
     30.4.2005 22:48 - tisková zpráva

Bude „Máj…., tak hlavně neztrácet hlavu

Ve druhé kvalifikaci Kuba Smrž svou pozici na startovním roštu neuhájil a tak vyrazí do zítřejšího závodu až z 19. místa

Občas nějaký ten májový deštíček a do toho rychle jedoucí motorky. To byl obrázek druhého kvalifikačního dne před zítřejším závodem MotoGP v Číně. Druhý ranní seznamovací trénink s nástrahami čínského okruhu proběhl za sucha a navíc s pozitivním výhledem do kvalifikace.

Kuba Smrž byl se set upem své Hondy nesoucí logo generálního partnera firmy Akuna, více než spokojený a 15. příčka je toho důkazem. Jihočech se těšil na odpolední kvalifikaci ovšem záměr uhájení či vylepšení startovní pozice byl zmařen. A to nejen trochu aprílovými žerty s počasím, ale i drobnou odchylkou v nastavení podvozku.

Jakub Smrž: „Dnes ráno byla trať suchá kromě několika míst a soustředili jsme se hlavně na nastavení podvozku. Ke konci tréninku jsem pak dokázal zrychlit a s 15. místem jsem byl spokojen. Na kvalifikaci jsme ještě udělali nějaké změny na pérování a převodovce. Ze začátku vypadala kvalifikace docela dobře, ale jak jsem postupně zrychloval, začal jsem mít opět problémy s pérováním, což jsme se snažili vylepšit, ale stejně nejsem spokojen.

Ke konci navíc začalo lehce pršet a nebylo vidět zda je trať suchá nebo mokrá. Nedokázal jsem jet úplně naplno. Na zítra použijeme nastavení z dnešního rána, které bylo zatím nejlepší, jen ho lehce ještě poupravíme. Z 19. místa na startu si však hlavu nedělám, protože se bude rozhodovat až v první zatáčce, kde se pokusím na tom co nejvíce vydělat.“

Postavení na start. roštu:

1   Casey STONER         APRILIA       2.06,196

2   Daniel PEDROSA      HONDA        2.06,214

3   Andrea DOVIZIOSO  HONDA        2.06,473

4   Jorge LORENZO       HONDA        2.06,544

5   Hiroshi AOYAMA      HONDA        2.06,615

19 Jakub SMRŽ               HONDA       2.09,420   ztráta na prvního v pořadí /-3,224 sec/