Janiš na stupních vítězů ve Vallelunze, Charouz s Vorbou na bodech
     9.5.2005 07:34 - Pavel Jelínek

Jarek Janiš dojel na druhém místě v závodu italského šampionátu F3000 ve Vallelunze, bodovali i šestý Jan Charouz a osmý Michael Vorba.

Nejlepší výchozí pozici z tria českých jezdců měl Janiš, který startoval z první řady. Naopak Charouz s Vorbou měli před startem menší technické problémy a museli do závodu vyrazit z boxů. Janiš po startu příliš neriskoval a ztracenou pozici záhy dobyl zpět. Charouzovi s Vorbou pomohl Safety car, který vyjel po nehodě Ciompiho s Filippim. Janiš ještě předtím svedl ostrý souboj s Benhardem Auingerem, během kterého došlo ke kontaktu vozů, oba jezdci ale dokázali pokračovat. Charouz s Vorbou dokázali předstihnout několik soupeřů a dosáhli na bodovaná místa, vrcholem stíhací jízdy byl odvážný Charouzův manévr v samém závěru závodu, který mu vynesl šesté místo.

Jarek Janiš: Je příjemné být zase na stupních vítězů. Start byl hodně těsný, byli jsme tři vedle sebe, byl jsem v kleštích a raději jsem ubral, protože jsem nechtěl skončit kolizí hned v první zatáčce. Potom jsem měl tvrdý souboj s Auingerem, nenechal mi moc místa a dotkli jsme se. Vůz poté nebyl úplně v pořádku, táhnul trochu na stranu a za těchto okolností jsem spokojen i s druhým místem.“

Jan Charouz: Před vyjetím na startovní rošt jsme objevili problém s palivovou pumpou, kterou jsme museli rychle vyměnit. Musel jsem tak startovat z boxů. Vůz se v závodu choval dobře a mohl jsem jet agresivně. Podařilo se mi předjet nějaké soupeře, nejlepší manévr byl ten v posledním kole, který mě dostal na šesté místo.“

Michael Vorba:Před startem do zahřívacího kola mi nenaskočil motor, takže jsem stejně jako Honza musel startovat z boxů. Možná to bylo nakonec lepší, protože jsme se tak vyhnuli havárii. Safety car nám pomohl dojet startovní pole. V posledním kole jsem byl těsně za Honzou, když zaútočil na šesté místo, možná jsem se mohl taky protáhnout, ale nechtěl jsem riskovat kolizi. Vůz byl lepší než včera, ale pořád to nebylo ono. Jsem hlavně rád, že jsem dokončil závod a získal první letošní body.“

Antonín Charouz, manažer jezdců:Celkově jsem s výsledky spokojen, ačkoliv jsem u Jarka čekal, že by měl vyhrát. S poškozeným vozem ale lépe zajet nemohl.“