RSP na Autonova Rallye Tišnov
     16.5.2005 00:20 - tisková zpráva

Brněnského rallyesprintu se RSP zúčastnil pouze s jednou posádkou – Jiří Rozsypal a Honza Paulik s vozem Subaru Impreza WRX Sti. Těšili jsme se i na start Ládi Belingra s Felicií, ale jízda s nedoléčeným zraněním po Pelhřimovském sprintu by byla zbytečnou zátěží především s ohledem na plánovaný start v Krumlově.

Hostem teamu RSP byl pro tento závod Miloš Vrtal s vozem Fiat Bravo HGT, spolujezdce mu pak dělal Mirek Smolík z RSP.

RZ závodu byly krásné, zvláště pak třetí – téměř 19 km dlouhá rychlostka byla tou pravou zkouškou pro posádky i techniku. Škoda jen, že byl závod rozdělen jen do dvou částí, myslím tím především na diváky, kteří tak neměli mnoho prostoru pro přesun po RZ.

Impreza vyrazila do Tišnovských erzet opatrně, byl to teprve druhý závod posádky s tímto vozem. První dvě RZ se tak posádka dostávala postupně do tempa. Třetí RZ byla se svými téměř devatenácti km tou správnou zatěžkávací zkouškou pro posádku i pro vůz.

"V trojce se naplno projevilo nevhodné nastavení podvozku, Subaru se jen těžko v rychlosti drželo na silnici  a své ke konci RZ řekly i gumy, patrně i jezdeckou chybou jsme se dostali zbytečně v jedné obci do hodin, a s chcíplým motorem ztratili nejméně 30s, škoda, časy z první a druhé RZ nebyly špatné…."

Do druhé rundy byla Impreza po lehkém léčení podvozku a již v první RZ to bylo velmi znát i na dosaženém čase….. zlepšila se o 4s oproti prvnímu průjezdu… Do druhé RZ startoval Jirka s Honzou bez výrazných cílů, šlo především o sbírání informací s novým vozem…. Závod však pro ně skončil snad kilometr před cílem páté RZ, když jejich Impreza opustila trať kousek nad Maňovou

"Je to strašná škoda, jelo se nám perfektně, auto teď po přenastavení podvozku bylo rychlé, radost ho řídit. Team Honzy Štěpánka, majitele vozu, udělal před závodem kus dobré práce na voze, opravdu se mi jelo skvěle, lituju toho výletu mimo trať, ale i to k závodům patří. Hlavně, že jsme s Honzou v pohodě…

Posádka Vrtal – Smolík si se svým Fiatem od začátku závodu kontrolovali stříbrnou pozici, první Šimeček, jedoucí svůj vynikající standard nenechal nikoho pochybovat o pravděpodobném vítězi tohoto závodu

"I přes technické potíže s tlumičem jsme velmi spokojeni s výsledkem závodu. Důležité je, že jsme dokázali kontrolovat Rulíka s Almerou a udrželi druhé místo"

Fotogalerie:   Tišnov 2005, Günther Sterlike