Šumava 2004 odhalila svoji trať
     tisková zpráva

Pořadatelé klatovské soutěže odhalili také   mapky obou etap a jednotlivých RZ, ( zatímco v minulých  letech bylo podobných informací od pořadatelů RŠM minimum.....) :-))))

Pátek 26. 03. 2004

RZ 1,4 Klatovský okruh - 11,85 km ( 3 okruhy )
Tuto RZ zařazujeme tradičně pro její snadnou dostupnost diváky a jistou jezdeckou atraktivitu.

RZ 2,5 Boříkovy - Chlistov - 10,53 km
Tato RZ bude startovat opět v Boříkovech a divácky zajímavé místo v Mlázovech, „kosu“ u zámku pojedou jezdci na pravou ruku.

RZ 3,6 Strážov - Strážov - 10,52 km
Tato RZ je vedena přes vojenské cvičiště a zajímavé a dobře dostupné divácké místo u kasáren v Janovicích n. Úhl.( místo pověstné havárie Marcela Tučka ) zůstane zachováno.

Servisní parkoviště:
SP bude nově zřízeno v objektu firmy PROAGRO Klatovy. Svým umístěním i velikostí vyhovuje potřebám rally. V administrativní budově v areálu SP bude umístěno ředitelství rally. SP bude přístupné divákům. Divácké parkoviště bude vzdáleno asi 800 m od servisního parkoviště.

Sobota 27. 03. 2004

RZ 7 Brod - Mladice - 4,85 km
Tato RZ byla v minulosti již do trati rally zařazena a slouží k vyplnění „hluchého“ přejezdu na další RZ na Šumavě. Vysoce atraktivním místem na trati je několik horizontů před cílem RZ, které jezdci budou překonávat dlouhými skoky.

RZ 8,14 Šimánov - Drážov - 26,07 km
Jedná se o RZ Pohorsko – Drážov, která byla prodloužena o cca. 7 km. Příjezd na start RZ v obci Šimánov je od Albrechtic. Předpokládáme, že úprava RZ bude znamenat zvýšení její technické i sportovní úrovně.

RZ 9,15 Nuzín - Čkyně - 10,70 km
Tato RZ nezaznamenala žádné změny.

RZ 10,12 Šumavské Hoštice - Lažiště - 14,89 km
Posunutím cíle na nově opravenou lesní komunikaci za obcí Lažiště byla RZ prodloužena o cca. 2,3 km a její náročnost byla zvýšena zařazením technického průjezdu okrajovou částí obce Lažiště.

RZ 11,13 Dolní Nakvasovice - Boubská - 24,34 km
Tato náročná RZ byla zkrácena o 2 km přičemž její start byl posunut z Vlachova Březí do obce Dolní Nakvasovice. Technické pasáže tratě RZ kolem Mářského vrchu a Lštění zůstávají stejné jako v letech minulých.