Barumka - ohlédnutí za loňským ročníkem
     14.7.2005 10:32 - tisková zpráva

BARUM RALLY ZLÍN 2004

Francouzská dvojice Simon Jean-Joseph, Jack Boyere na voze Renault Clio S1600 zvítězila v 34. ročníku Barum rally Zlín, šestém dílu devítidílného seriálu  mistrovství  Evropy.  Sympatický  pětatřicetiletý jezdec z Martiniku zvýšil vedení v šampionátu starého kontinentu, když jeho největší pronásledovatelé, Ital  Luca Pedersoli a Belgičan Bruno Thiry, zlínskou rally nedokončili. Pedersolimu v závěru  první etapy přestalo fungovat benzinové čerpadlo, Thiry ulomil přední levý závěs kola.

Další místa na stupních vítězů obsadily  české posádky. Druhé místo obsadila dvojice Josef  Peták,  Alena Benešová na voze Peugeot 306 Maxi, která na vedoucího Jean-Josepha ztratila 2:15,2 minuty. Na bronzové
příčce  skončili Miroslav Jandík, Radim Chrastecký s vozem Mitsubishi Lancer EVO VII. Zlínský Jandík byl zároveň nejrychlej.ím jezdcem v kategorii produkčních vozů.

Jean-Joseph se představil v České  republice  poprvé a hned při svém premiérovém startu slavil ve Zlíně prvenství.  .Z  výhry  mám  velkou  radost.  Tahle  rally  je  velmi  dobře zorganizovaná.  Řekl bych, že nejlépe v Evropě..  Peták prolomil smůlu, která ho v minulých letech ve Zlíně provázela. .Z předchozích startů jsme ani jednou nedojeli do cíle barumky. Konečně jsme smůlu prolomili..  Třetí pozici obsadil domácí jezdec Jandík.  .Jeli jsme na jistotu a dost rychle. Nebylo, co zkazit. Nemělo  smysl  měnit strategii..  V bodované  osmičce mistrovství Evropy obsadili kromě prvního Jean-Josepha v.echny příčky čeští jezdci.

Čtyřiatřicátý ročník barumky měřil celkem 693 km a obsahoval  15 rychlostních zkoušek na devíti úsecích v celkové délce 284 km. O náročnosti a obtížnosti  tratě vypovídá skutečnost, že z 115 posádek na startu dojelo do cíle 52 vozů v rámci hodnocení mistrovství Evropy.

(PS: připravujeme SOUTĚŽ o vstupenky na Barum rallye 2005)