Sachsenring: Rossi opět vítězí. Celkově již 76 x zlatý
     1.8.2005 10:53 - Pavel Jelínek

Valentino Rossi dosáhl o víkendové Velké ceně Německa na Sachsenringu svého letošního osmého vítězství a celkově již 76. při účasti na 150 podnicích MS. Tentokráte mu vítězství „daroval“ Sete Gibernau svojí velkou chybou v průběhu posledního kola.

„Byl to velice těžký závod. V některých úsecích tratě jsem byl velice rychlý, někde naopak pomalejší. Motocykl ale fungoval po sobotní tvrdé přípravě velmi dobře“, řekl Rossi. „Sete udělal malou chybu při brždění, která je v tomto místě a při této vysoké rychlosti celkem běžná. Nevím, zda bych dokázal zvítězit bez tohoto jeho zaváhání, určitě bych to ale zkusil !“

Tímto vítězstvím se Rossi dostal na třetí místo v celkovém počtu vítězství ve velkých cenách společně s Mike Hailwoodem. To všem přítomným na okruhu prezentoval vlajkou při jízdě v závěrečném okruhu po projetí cílovou čarou: „Připravili jsme malou vlajku, abychom se omluvili Mikemu. Vždy to přináší zklamání, když se někdo dostane na tvoji úroveň. Mike je ale jeden z největších jezdců historie Grand Prix a já jsem nyní vedle něho !“

Druhý v závodu skončil Sete Gibernau, který si tak pozvedl sebevědomí po posledních neúspěších. Třetí skončil Nicky Hayden, startující podruhé z pole position. To první v Laguna Sece před třemi týdny dotáhnul to debutového vítězství v GP a tak se s napětím očekávalo, zda tento kousek zopakuje. Byl na čele, závod byl ale po nepříjemné havárii Johna Hopkinse přerušen a při opakovaném startu dokázal být první pouze v úvodním kole. Pak byl předjet Rossim a Gibernauem, což vedlo k celkovému třetímu místu.

POZOR: SOUTĚŽ o vstupenky na motocyklovou GRAND PRIX ČR 2005

Ve třídě 250cc Dani Pedrosa pátým letošním vítězstvím zvýšil svůj náskok na čele celkového hodnocení. Během závodu měl ale namále, když kolidoval s krajanem Lorenzem. Ten tento střet v 5. kole odnesl pádem a odstoupením, Pedrosa pouze ohnutým výfukem. Na stupně vítězů Pedrosu doprovodili druhý Alex De Angelis a třetí Hiroshi Aoyama.

Ve třídě 125cc letos podruhé zvítězil Mika Kallio. Tento závod byl šest kol před koncem předčasně ukončen po havárii Poggialiho. Druhý skončil Lüthi, třetí Simoncelli.