Renato Travaglia vítězem Barum rally Zlín
     21.8.2005 22:18 - tisková zpráva

Devětatřicetiletý Renato Travaglia zvítězil v 35. ročníku Barum rally Zlín a upevnil si tak vedení v klasifikaci mistrovství Evropy. Dvojice Travaglio – Zanella zvítězila jen ve čtyřech měřených úsecích, z první etapy však měla díky výpadku Jean-Josepha a technickým problémům Bassa dostatečný náskok, který v průběhu neděle udržela.

Hrdinou druhé etapy Barum rally Zlín byl Ital Giandomenico Basso. Fiat Punto S1600 mu fungoval na jedničku a Basso vyhrál čtyři rychlostní zkoušky za sebou. „Změnili jsme nastavení vozu, teď jsem spokojený. Auto jede velmi dobře, snažíme se ještě útočit,“ potvrdil své úmysly Basso. Náskok Travaglii se před dvěma závěrečnými úseky ztenčil z původní minuty na 28,3 sekundy. Travaglia ale žádné drama nepřipustil a vítězství si ohlídal. Pohár za první místo si potěžkal již podruhé, poprvé zde triumfoval v roce 2002. „Jsem moc šťastný,“ zářil v cíli poslední rychlostní zkoušky Travaglia.

Druhé místo po náročném sobotním dnu bylo v držení Martina Prokopa, který se v neděli ráno marně pokoušel bojovat s rychlým Bassem a na RZ11 havaroval. Na stupně vítězů se tak propracoval loňský mistr České republiky Jan Kopecký. I přes to, že v závěru dne jej ohrožoval Václav Pech, jedoucí poprvé s vypůjčeným Mitsubishi Lancer EVO VIII, Kopecký dokázal soupeře udržet za svými zády a vybojovat bronz. Stal se tak zároveň nejúspěšnějším českým jezdcem. „Třetí místo v absolutní klasifikaci a vítězství mezi produkčními vozy je fantastické. Před startem jsme to rozhodně nečekali,“ připustil spokojený Kopecký.

Dalším podnikem mistrovství Evropy je Fiat Rally v Turecku v termínu 9. – 11. 9., dalším dílem Global Assistance MMČR pak Rally Příbram 23. – 25. 9.