Úvodní dvoudenní soutěž seriálu mistrovství světa
Absolutně
2.den
Absolutně

Komentář Víti Kuklíka k prvnímu závodu Mistrovství Světa enduro ze Španělska

Tak už mám za sebou 1. letošní enduro a hned to bylo Mistrovství Světa ve Španělsku.
Celý týden bylo kolem 30ti stupňů a velké vedro. Ale z pátku na sobotu začalo pršet a déšť vydržel, s mírnými přestávkami, celý víkend.
Trať byla rozdělena do dvou časových kontrol (48 min. a 38 min.) a motala se především v horách a vysokých kopcích. Bylo tam dost záludností, jako kamenité výjezdy, skalky a také dost dlouhý a poměrně těžký sjezd, kde mělo plno závodníků velké problémy. Soutěž celkově patřila mezi těžké, protože bylo po trati hodně mokro a klouzalo to.
Testy byly 3; dva crosstesty a jeden endurotest. Crossy byly namotány na kamenitých loukách a vyjely se obrovské koleje a byly hodně náročné. Endurotest byl na takovém velkém kopci, byl tam i náročný výjezd (ne každý ho vyjel) a také, jako ostatní testy, extrémně rozbitý a nadrážkovaný.
Času bylo tak od 3 do 7 minut, záleželo na tom, jak moc se v těžkých úsecích stálo.

1. den - 4 kola Hned první vložka se mi povedla. Měl jsem dobrý čas (8. - 9.) i pocit z jízdy. Bohužel jsem hned na druhé vložce zalehl a dostal se do takové nějaké křeče a od té doby se mi jelo špatně. Moc jsem chtěl a dělal spoustu hloupých chyb a tím ztrácel spoustu času a tím nakonec i bodů. Navíc jsem ve druhém kole v nejtěžším sjezdu upadl a o kámen si narazil klouby na pravé ruce, což mě také dost omezovalo. Nakonec z toho bylo 14. místo, ale i tak v takové konkurenci to nebylo úplně špatné.

2. den - 3 kola Jelo se mi podstatně lépe, ale bylo to dost těžké, protože déšť zesílil a z tratě i z testu se stala jedna velká klouzačka. Navíc jsem ve druhém kole na endurotestu zajel do hlubokého bláta a moto se mi zastavila a já upadl. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se tam odsud dostal a tím opět ztratil hodně hodně času. Nakonec jsem byl opět 14., ale nebýt té "stupidní" chyby, mohlo to být i do desítky.
V soutěži družstev, kde startuji s finskými jezdci Salminenem, Arem a Silvanem, jsme po oba dva dny vyhráli!!
Teď přejíždíme na druhý závod do Portugalska, tak doufám, že se mi bude dařit lépe.